SSK SORGULAMA | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

SSK SİGORTA SORGULAMA

ssk

İnternet üzerinden işlem gerçekleştirebilen birçok kurum gibi Sosyal Güvenlik Kurumu’nun işlemleri de internet üzerinden kolaylıkla yapılmaktadır. Bunlardan bir tanesi de SSK sorgulama işlemidir. Bu yazımızda SSK hizmet dökümü ile ilgili sorularınızı yanıtlamaya çalışacağız. Yani SSK sorgulama işlemi nasıl yapılır, nasıl bir yöntem izlenmesi gerekir gibi sorularımızın cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. Önceleri bu sorgulama işlemi E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifresi ile yapılırken artık şifresiz olarak sadece size ait kimlik bilgilerinizle E-SGM sitesi üzerinden de yapılmaktaydı. Ancak bu siteye giriş sayısının giderek azalması nedeniyle Sosyal Güvenlik Kurumu’ nun vermiş olduğu karar doğrultusunda site süresiz olarak kapatılmıştır. Bu nedenle bizlerde bu yazımızda sadece SSK sorgulama ve SSK hizmet dökümü işleminin E-Devlet sitesi üzerinden nasıl yapıldığını anlattık.

Sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek ve ilerde emekli olabilmek için SSK ve benzeri kurumlara prim yatırmak gerekmektedir. Bu sorgulama işlemi sayesinde emekli olabilmeniz için daha ne kadar prim yatırmanız gerektiğini öğrenebilir, bugüne kadar prim ödediğinize bakabilir ve primleri hangi tarihte yatırdığınıza bakabilirsiniz. SSK hizmet dökümü işleminizi aşağıda verecek olduğumuz bilgiler doğrultusunda kolaylıkla yapabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle SSK Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden SSK sorgulama işlemi yapabilmek için öncelikle bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek 2 TL işlem ücreti karşılığında bir E-Devlet şifresi alabilirsiniz. E-Devlet şifresini unuttuysanız yine size en yakın PTT şubesine giderek 10 TL karşılığında yeni bir E-Devlet şifresi alabilirsiniz. Zaten bir E-Devlet şifresine sahip iseniz aşağıda ki adımları takip ederek SSK sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikli olarak sorgulama ekranına ulaşabilmek için yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılacak olan yeni ekranda sizden kimlik bilgilerinizi doğrulamanız istenecektir. Bunun için açılan sayfada ‘kimliğimi şimdi doğrula’ yazısının üzerine tıklanmalıdır.

7

Böylelikle kimlik doğrulama sayfasında istenen T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi doğru olarak gerekli yerlere yazınız. ‘Sisteme giriş yap’ yazılı kutucuğun üzerine tıklanarak sistem girişi sağlanmalıdır.

Kimlik Doğrulama Platformu

Böylelikle SSK sorgulamanızı kısa bir içerisinde tamamlamış oluyorsunuz.

E-Devlet Şifresi İle SSK Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.