SSK EMEKLİLERİNİN 2014'TEKİ MAAŞ FARKI! | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

SSK EMEKLİLERİNİN 2014’TEKİ MAAŞ FARKI!

emeklilik

EMEKLİLER MERAKLA MAAŞLARINA GELECEK ZAM ORANINI BEKLİYOR!

Milyonlarca emekli merakla maaşlarına ne kadar zam yapılacağını bekliyor. Memur maaşlarına gelen zammın ardından emekli maaşlarına ne kadar zam geleceği herkes tarafından merak konusu oldu. Emekli maaşına zam olacak mı? 2014 emekli maaş zam oranı ne kadar olur? Emekli maaşlarına bu ay zam gelecek mi?

Enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte memur maaşlarına zam geldi ve müjdeli haber emekliye de geldi. Önümüzdeki ay itibariyle emekli maaşlarına zam yapılması bekleniyor. Emekli maaşlarına ne kadar zam yapılacağı konusunda hükümet tarafından herhangi bir açıklama gelmedi. Milyonlarca emeklinin beklediği haberin çok yakında geleceği tahmin ediliyor.

İŞTE EMEKLİ MAAŞ ORANI

Memurların zamlı maaşları belli oldu. Maaşlara bu yıl, toplu sözleşmeden dolayı yüzdelik zam yerine seyyanen zam yapıldı. Bu uygulamaya göre kamu görevlilerin maaşları brüt 174, net 123 TL artış gösterdi. Ancak yeni zam uygulaması, maaşı 2 bin 700 TL’nin üzerinde olan çalışanlar için gelir kaybına yol açtı. Memurlar maaş zamlarıyla birlikte yüzde 0,27’lik enflasyon farkı alacaklar. Zam miktarı ise bütün memurlar için bu yıl ilk kez net 123 TL olacak. Bu zamla birlikte en düşük memur maaşı bin 887 liradan 2 bin 25 liraya çıkacak.

Zamlarla birlikte müsteşar maaşı 7 bin 695 liradan 7 bin 838 liraya, genel müdür maaşı ise 6 bin 736 liradan 6 bin 878 liraya yükseldi. Polis maaşı da 2 bin 929 lira oldu. Öğretmenlere ise 123 TL zamma ilave olarak ocak ayında 75, Temmuz ayında da 75 TL olmak üzere 150 lira ilave artış sağlandı.

Milyonlarca çalışan ve emekli açıklanacak enflasyon rakamlarını bekliyordu ve sonunda açıklandı. 2013 enflasyonu yüzde 7,40 şeklinde açıklandı.Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.