SGK İŞ GÖREMEZLİK | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

SGK İŞ GÖREMEZLİK

emekli maaşı sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu işyerinde kaza geçirmiş ya da meslek hastalığına yakalanmış ve daha başka sebeplerden dolayı iş göremez hale gelen vatandaşlarımıza SGK iş göremezlik parası verir. SGK işgöremezlik parası hasta olan çalışanın bu durumdayken başkasına muhtaç etmemektir. SSK iş göremezlik parasını alabilmek için sigortalı olarak çalışıyor olmanız gerekmektedir. Ayrıca sadece sigortalı olmak yetmemekte rapor almadan önce 90 gün priminizin yatırılmış olması gerekmektedir. SGK iş göremezlik parasına başvuru için yapmanız gereken gerekli evraklarla birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu’na gitmektir. Başvurunuz onaylanmış ise Ziraat Bankası’ndan paranızı alabilirsiniz. Başvurunuzun olumlu mu olumsuz mu değerlendirildiğini öğrenmek için ise yazının devamında vermiş olduğumuz bilgileri kullanabilirsiniz.

SGK işgöremezlik sonucu iki farklı yol ile öğrenilmekteydi. Bunlardan ilki şifreli olarak E-Devlet üzerinden yapılmaktadır. Birde şifresiz olarak E-SGM sitesi üzerinden yapılan işlemde vardı ancak bu sitenin kapatılması ile birlikte bu seçenek ortadan kalmıştır. Bu nedenle bizde yazımızda sadece E-Devlet üzerinden E-Devlet şifresi ile yapılan işlemi anlattık.

E-Devlet Üzerinden SGK İş Göremezlik

E-Devlet üzerinden SGK rapor parası sonucunu öğrenmek için yazının sonunda verdiğimiz linke tıklayınız. Açılan sayfadan şifreniz ve TC kimlik numaranız ile sisteme giriş yapınız. Bu şekilde SSK iş göremezlik sonucunuzu öğrenebilirsiniz. E-Devlet üzerinden yapacağınız işlemler de şifre istenmektedir. Bu şifreyi PTT şubelerinden 2 TL ücret karşılığında edinebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden SGK İş Göremezlik Sonucunu Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.