SGK DÖKÜMÜ | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

SGK DÖKÜMÜ

sgk

Günümüzde internet kullanımının yaygınlaşması ve gelişmesi ile birlikte birçok işlemimizi internet üzerinden yapabiliyoruz. İnternet üzerinden yapılan işlemleri hayata geçirilen uygulamalar sayesinde kurum ve kuruluşlar internet uygulamalarını kullanarak vatandaşlara daha kolay işlem yapabilmeleri için olanak sağlamıştır. Bu kurumlardan bir tanesi de Sosyal Güvenlik Kurumu olup yapılan işlemlerden bir tanesi de SGK dökümü alma işlemidir. Sosyal Güvenlik Kurumu artık birçok sorgulama işlemini internet üzerinden kullanıma açtı. Bu sayede kuruma giderek sıra beklemek zorunda kalmıyoruz. Yazının devamını okuyarak SSK, BAĞ-KUR, Emekli Sandığı hizmet dökümlerinizi nasıl alacağınızı öğrenebilirsiniz.

Bu işlem iki farklı site üzerinden yapılıyorken artık tek bir site üzerinden yapılmaktadır. Kullanımı devam eden E-Devlet üzerinden yapılan işlem için şifre gerekmektedir. Diğer bir site ise E-SGM iken bu siteden işlemler şifresiz olarak yapılmaktaydı ancak bu site üzerinden verilen bilgilerde hata olmasında ve insanların siteye girişinin azalmasından dolayı sitenin süresiz olarak kapatılmasına karar verilmiştir.

E-Devlet Üzerinden SGK Dökümü Nasıl Alınır?

E-Devlet sistemi yardımı ile SGK dökümü alma işlemini yapabilmek için E-Devlet şifresi, mobil imza ya da elektronik imzanızın bulunması gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi size en yakın PTT şubesinden kimlik bilgileriniz ve 2 TL işlem ücreti karşılığında alabilirken, mobil imzanızı ülkemiz GSM operatörlerinden aylık belirli bir ücret karşılığında alabilirsiniz. Elektronik imzayı ise bu hizmeti sağlayan özel şirketlerden yine belirli bir ücret karşılığında edinebilirsiniz. Bunlardan bir tanesinin olması E-Devlet üzerinden işlem yapabilmenizi sağlayacaktır. E-Devlet üzerinden yapabileceğiniz işlemlerden bir tanesi de SGK dökümüdür.

İlk olarak sorgulama işleminizi yapacak olduğunuz sayfaya ulaşmak için ilgili yazımızın son kısmında bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Arkasından açılacak olan yeni ekranda ‘kimliğimi şimdi doğrula’ yazılı kutucuğun üzerine tıklanması gerekmektedir. Yönlendirildiğiniz yeni ekranda da T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. Bu bilgileri gerekli yerlere eksiksiz olarak yazdıktan sonra ‘sisteme giriş yap’ diyerek sistem girişinizi sağlayanız. Sistem girişinizi sağladıktan sonra SGk hizmet dökümüne kısa bir süre içerisinde ayrıntılı olarak ulaşmış olacaksınız.

E-Devlet Üzerinden 4A SGK Dökümü Almak için TIKLAYINIZ!

E-Devlet Üzerinden 4B SGK Dökümü Almak İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Üzerinden 4C SGK Dökümü Almak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.