GSS PROVİZYON SORGULAMA | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

GSS PROVİZYON SORGULAMA

gss

Gerekli olan gün sayınız dolduğu zaman ileride faydalanabileceğiniz sağlık hizmetlerinden yaralanabilmek için Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvuruda bulunarak sağlık provizyonu işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Sağlık provizyonunu yapabilmeniz için kimlik fotokopinizi yanınızda götürmeniz sizin faydanıza olacaktır. GSS provizyon sorgulama işlemi hakkında daha önceden bilgi sahibi olmanız sizin yararınıza olacaktır. Bunun yanında provizyonunuzun ne zaman aktif olacağını da burada bulunan görevli personel tarafından öğrenebilirsiniz. SPAS, yani Sağlık Provizyon Aktivasyon Sistemi sağlık sigortası kapsamında olan vatandaşlarımızın ve bakmakla yükümlü oldukları kişilerin provizyon işlemlerini tek bir program üzerinden öğrenebileceği bir sistemdir. Dolayısıyla bu kurumla anlaşmalı her vatandaş kapsam türü bilgisine gerek duymadan SPAS programı yoluyla SGK provizyon sorgulamalarını gerçekleştirebilirler.

SPAS programı; işe girmiş olan vatandaşların, dünyaya yeni gelen çocukların, emekliye ayrılan vatandaşların bilgilerini bulundukları kurumun hizmet, tescil, ödeme gibi kayıtlarını kontrol ederek sağlık hizmetlerinden faydalanmalarını otomatik bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Ek olarak kişinin emekli maaşının durdurulması, işten çıkartılan ya da çıkan vatandaşların ya da ölüm gibi istenmeyen vaziyetlerle karşılaşan vatandaşların SPAS tarafından kayıtları kontrol altına alınarak sağlık hizmetlerinden faydalanabildiği haklarına son verilir.

GSS Provizyon Sorgulama Nasıl Yapılır?

GSS provizyon sorgulama işlemleriniz rahat ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. GSS provizyon sorgulama için yapmanız gereken işlem yazının sonunda yer alacak olan linke tıklamanız olacaktır. Açılacak olan yeni ekranda ‘kimliğimi şimdi doğrula’ yazsının üzerine tıklayarak kimlik doğrulama sayfasına gitmeniz gerekmektedir. Bu sayfada sizden T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenmektedir. E-Devlet şifrenizi eğer daha önceden edinmediyseniz size en yakın PTT şubesine giderek 2 TL ücret karşılığında şifrenizi alabilirsiniz. İstenilen bilgileri gerekli yerlere doğru bir şekilde yazdıktan sonra ‘sisteme giriş yap’ yazılı kutucuğa tıklanması gerekmektedir. Sistem girişinizi sağladıktan sonra GSS provizyonu ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

GSS Provizyon Sorgulamanız İçin TIKLAYINIZ ! 

gss borç sorgulamaEtiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. adnan yasar ozdogan diyor ki:

    2014 yılına ait borç sisteme 2015 te geçiyor ödeme süresi vermeden gecikme faizi eklemişler ŞUBAT AYINA AİT 31 GÜN borç çıkarmışlar ocak ayındaki sigortalı günümü düşmemişler.

    SORUYORUM ADALET BUNUN NERESİNDE?
    SORUYORUM BUNLARI DÜZENLEYENLER NE MEZUNU??

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.