EMEKLİ SANDIĞI SİCİL NO ÖĞRENME | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

EMEKLİ SANDIĞI SİCİL NO ÖĞRENME

emekli-sandigi

Emekli Sandığı Sicil No Öğrenme Nasıl Yapılır?

Emekli Sandığı sicil numaranız ile emekli maaşınızın ne miktarda olduğunu, hizmet dökümü sorgulamalarınızı ve bu gibi birçok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Emekli Sandığı sicil numaranızı bilmiyorsanız öğrenmeniz çok kolaydır. İşleminizi E-Devlet üzerinden E-Devlet şifresi ile gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle çok kolay bir şekilde Emekli Sandığı sicil numaranızı öğrenebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi nereden ve nasıl alabileceğinizi yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.

Daha önceden Emekli Sandığı sicil no öğrenme işlemi ve buna benzer birçok önemli ve gerekli işlemi gerçekleştirebildiğimiz iki resmi internet sitesi bulunmaktaydı. Bunlar şifreli ve şifresiz sorgulama işlemleri gerçekleştirebildiğimiz resmi sayfalardı. Ancak bu sitelerden şifresiz işlem gerçekleştirebildiğimiz E-SGM resmi internet sayfasının kapatılması nedeni ile artık yalnızca şifreli olarak E-Devlet sistemi üzerinden güvenli bir şekilde işlemlerimizi gerçekleştirebiliyoruz.

E-Devlet sistemi üzerinden Emekli Sandığı sicil no öğrenme işlemi ve bu işlem gibi birçok önemli işlemi gerçekleştirmek için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifreniz olmadan E-Devlet sistemi üzerinden herhangi bir işlem gerçekleştirebilmeniz mümkün değildir. E-Devlet şifrenizi alabilmek için size en yakın merkez PTT şubesine kimlik bilgilerinizin okunabildiği nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Şifre alma başvurunuzu yaptıktan sonra 2 TL işlem ücreti ödemeniz gereklidir. Ücreti ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz.

E-Devlet Emekli Sandığı Sicil No Öğrenme Nasıl Yapılır?

E-Devlet Emekli Sandığı sicil no öğrenme için öncelikle E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Şifreniz varsa veyahut edindikten sonra yapmanız gereken şeyler sırasıyla;

  • İlk olarak yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Daha sonra açılacak olan sayfa aşağıdaki gibidir. Bu sayfada bulunan ve resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayarak kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştirmelisiniz.

4C Tescil Kaydı

  • Daha sonra açılacak olan sayfa aşağıdaki resimdeki gibidir. Bu sayfada bulunan ve resimde ok işaretleri ile gösterilen ilgili yerlere sırası ile TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazınız.
  • Bilgilerinizin doğruluğundan emin olduktan sonra hemen aşağıda bulunan ve resimde daire içerisine alınarak işaretlenmiş olan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

Kimlik Doğrulama Platformu

Böylelikle E-Devlet şifreniz ile Emekli Sandığı sicil no öğrenmenizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet Emekli Sandığı Sicil No Öğrenme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.