E-DEVLET 4A HİZMET DÖKÜMÜ | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

E-DEVLET 4A HİZMET DÖKÜMÜ

e devlet işlemleri

Gelişen teknoloji ile birlikte internet kullanımı artış göstermektedir. İnternet kullanımının artması ile birlikte devlet kurum ve kuruluşları da internet ortamında kendine yer edinme faaliyetlerine başlamış ve bu ihtiyacı birçok işlemi kolay ve rahat bir şekilde yapacağınız bir sistem ile yani E-Devlet sistemi ile çözüme kavuşturmuştur. E-Devlet sisteminin kurulması ile birlikte artık kurumlarda saatlerce sıra beklemeden gerekli olan işlemleri rahat ve kolay bir şekilde yapabileceksiniz. E-Devlet 4A hizmet dökümü işlemi de E-Devlet sistemi üzerinden yapabileceğiniz birçok işlemden sadece bir tanesidir.

4A yani SSK hizmet dökümü bilgileriniz sayesinde sigorta primlerinizin yatıp yatmama durumunu, hangi zamanda beri yatmakta olduğunu, ne kadar prim ücret üzerinden yattığını, işe başlama ve çıkış tarihinizi, emekli olabilmek için ne kadar miktar prim ödemeniz gerektiği hakkında bilgi sahibi olabilir gerekli olan işlemleri yapabilirsiniz.

E-Devlet 4A Hizmet Dökümü Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

E-Devlet 4A hizmet dökümü sorgulama işlemi sadece E-Devlet sistemi üzerinden yapılabilmektedir. E-Devlet 4A hizmet dökümü içinse size lazım olan şey bir E-Devlet şifresidir.

E-Devlet 4A Hizmet dökümü almak istiyor ancak E-Devlet şifresine sahip değil misiniz. Yapmanız gerekenler oldukça basittir. İlk olarak size en yakın PTT şubesine gidip E-Devlet şifresi alma talebinde bulunmalısınız. Daha sonra bu işlem için sizden 2 TL işlem ücreti talep edilecektir. İşlem ücreti ödendikten sonra TC kimlik numaranıza tanımlanmış olan şifre kapalı bir zarfın içinde size verilecektir. Bu işlemlerden sonra arık sizde bir E-Devlet şifresine sahipsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra E-Devlet 4A hizmet dökümü için yazının devamında yer alacak olan adımları takip ediniz ve E-Devlet 4A hizmet dökümü işleminizi tamamlayınız.

  • Aşağıda sizlere vermiş olduğumuz E-Devlet 4A hizmet dökümü sekmesine tıklayarak gerekli sorgulama işlemini yapabilirsiniz.
  • Açılan yeni sayfada E-Devlet 4A hizmet dökümü için “Kimliğimi Şimdi Doğrula” kısmıyla karşılaşacaksınız gerekli olan işlemleri yapınız.
  • Daha sonra E-Devlet 4A hizmet dökümü için size ait T.C. kimlik numaranızı ve yine size ait olan E-Devlet şifrenizi yazıp, sisteme giriş yapınız.
  • Bu işlemleri başarı ile tamamladıktan sonra E-Devlet 4A hizmet dökümü sorgulama işleminizi rahat ve kolay bir şekilde hiçbir kurum ya da kuruluşlarda saatlerce sıra beklemeden gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet 4A Hizmet Dökümü Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.