E-DEVLET 4A EMEKLİLİK KAYDI | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

E-DEVLET 4A EMEKLİLİK KAYDI

Emekli ve mutlu insanlar

Çalışmakta olan vatandaşlarımızın en büyük hayalleri emekli olmaktır. Tüm hayatı boyunca çalışan ve belli bir süreden sonra emeklilik hayali kuran vatandaşlarımız E-Devlet sistemi üzerinden gerekli bilgilere ulaşabilmektedir. Emeklilik hayali kuran vatandaşlarımızın ilk önce belirtilen yaşa gelmeleri gerekmektedir. Bunun yanında belli bir miktarda prim yatırmalarıda lazımdır. Yatırılan primin gerekli miktarı ulaşması ve istenilen yaşa da gelinmesi durumunda çalışan vatandaşlarımız hayallerine kavuşarak emekli olmaya hak kazanmış olacaklardır. Ayrıca prim ne kadar çok yatırılır ise alınacak olan emekli maaşı da o kadar artış göstermektedir.

Fakat emekli olmadan önce yapılması gereken belli başlı işlemler vardır. Bu işlemlerin neler olduğunu ve nasıl yapıldığını E-Devlet sistemi yardımı ile birlikte öğrenebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yazıda size  E-Devlet 4A emeklilik kaydı işlemi için sistem üzerinde nasıl işlem yapılacağını aktarmaya çalışacağız. E-Devlet 4A emeklilik kaydı işleminin nasıl olduğu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazının devamında yer alacak bölümleri dikkatli bir şekilde takip edip gerekli olan işlemleri yapmalısınız.

E-Devlet 4A Emeklilik Kaydı Nasıl Yapılır?

E-Devlet 4A emeklilik kaydı işlemi için gerekli olan bilgilere E-Devlet sistemi üzerinden ulaşabilirsiniz. Ancak E-Devlet 4A emeklilik kaydı yapabilmek için E-Devlet şifresine ihtiyaç duyacaksınız. E-Devlet şifresine ulaşmak ise oldukça kolaydır. İlk olarak yapmanız gereken size en yakın PTT şubesine gidip E-Devlet şifre edinme talebinizi bildirmek olacaktır. Burada görevli olan personel sizden 2 TL işlem ücreti talep edecektir. 2 TL’lik işlem ücretini verdikten sonra sizden TC kimlik numaranız istenecektir. TC kimli numaranızı da verdikten sonra kapalı bir zarf içinde E-Devlet şifreniz size verilecektir. Verilen bu şifre ile artık E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet 4A emeklilik kaydı işlemi dahil birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet şifresini aldıktan sonra E-Devlet 4A emeklilik kaydı işlemlerinizi rahat ve kolay bir şekilde E-Devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz. E-Devlet 4A emeklilik kaydı işlemine başlamak için yazımızın en son kısmında yer alan ve sizlere kolay bir yol sunan E-Devlet 4A emeklilik kaydı için linkine tıklamanız işlemleri gerçekleştirebilmek için yeterli olacaktır. E-Devlet 4A emeklilik kaydı için linkine tıkladıktan sonra ;

  • E-Devlet 4A emeklilik kaydı sayfasında kimliğinizi doğrulamak için “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğini tıklayıp bir sonraki kısıma geçiniz. Bu kısımı tercih ettikten sonra yeni bir sayfa karşınıza açılacaktır.
  • E-Devlet 4A emeklilik kaydı için bu sayfada “T.C. Kimlik Numarası” kısmını eksiksiz ve dikkatli bir şekilde yazmanız gerekmektedir.
  • Daha sonra E-Devlet 4A emeklilik kaydı için bir ileri kısımda bulunan “E-Devlet Şifresi” bölümünde yer alan kutucuğa PTT şubesinden edindiğiniz ve kimliğinize tanımlanmış olan şifreyi doğru bir şekilde girmeli ve işleminize devam etmelisiniz.
  • Girdiğiniz bilgilerden sonra “Sisteme Giriş Yap” bölümüne tıklayarak sisteme giriş yapmış olacaksınız artık E-Devletin sağladığı kolaylık ile E-Devlet 4A emeklilik kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bu işlemleri tamamladığınızda E-Devlet 4A emeklilik kaydı işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. Ulaşmak istediğiniz tüm bilgilere bu sistem üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

E-Devlet 4A Emeklilik Kaydı İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.