BAĞ-KUR Sorgulama | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

BAĞ-KUR SORGULAMA

bağ-kur

BAĞ-KUR sorgulama işlemini yaparak bugüne kadar yatırdığınız sigorta primleri ile ilgili pek çok bilgiye erişebilirsiniz. BAĞ-KUR sorgulama yaptığınızda bulabileceğiniz bilgilerden bazıları şunlardır; işe giriş ve işten çıkış tarihi, ilk sigortalı işe girdiğiniz tarih, hangi günlerde ne kadar ücretle prim yatırıldığı, prim gününüzün toplamı vb.

BAĞ-KUR sorgulama işlemini yapmak için E-SGM ve E-Devlet sistemlerini kullanabiliyordunuz. Ancak E-SGM’nin kapatılmasından dolayı bu işlem artık tek bir platform üzerinden sorgulanmaktadır. E-SGM neden kapatıldı sorusuna yanlış bilgi vermesi ve güvenlik problemlerinin olması cevabını verebiliriz. Bu sebeplerden dolayı gelen şikayetleri değerlendiren Sosyal Güvenlik Kurumu E-SGM’yi kapatmıştır.

E-Devlet sisteminden 4 farklı seçenekle giriş yaptığınız durumda BAĞKUR sorgulamanızı yapabilirsiniz. Ancak bunlardan en uygun ve en hesaplı olanı E-Devlet şifresidir. Peki E-Devlet şifresini nasıl alacağım derseniz cevabı oldukça basit. İkamet ettiğiniz yerde bulunan herhangi bir PTT bürosuna giderek başvuru yapmanız durumunda E-Devlet kapısı giriş şifresini alabilirsiniz. Ancak bir de 2 TL olan işlem ücretini ödemeniz gerekmektedir.

E-Devlet BAĞ-KUR Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemini kullanmak için şifreye ihtiyaç duyacaksınız. Şifrenizi nereden ve nasıl alabileceğinizi yazımızda anlatmış bulunmaktayız. Daha sonra size yazının sonunda verdiğimiz bağlantı adresine tıklayınız. Bu bağlantı adresine tıkladığınızda 4B hizmet bilgisi sayfası karşınıza gelecektir. Bu sayfadan kimlik doğrulama işlemini gerçekleştiriniz. Görselde de belirttiğimiz gibi bu işlemleri yaptığınızda diğer sayfaya yönlendirileceksiniz.

4B Hizmet Bilgisi

Daha sonra açılacak olan sayfa da aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve resimde de ok işaretleri ile gösterilmiş olan ilgili yerlere sırası ile TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazınız. Bilgilerinizin doğruluğundan emin olduktan sonra aynı sayfada bulunan ve resimde daire içine alınarak gösterilmiş olan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

Kimlik Doğrulama Platformu

Bu şekilde işlemleri tamamladığınızda açılan sayfa sizi BAĞ-KUR sorgulama ekranına ulaştıracaktır.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. celal önel diyor ki:

    bagkur born sorgulama

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.