BAĞ-KUR PRİM HESAPLAMA | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

BAĞ-KUR PRİM HESAPLAMA

emekli maaş hesaplama

SGK’ya bağlı BAĞ-KUR prim hesaplama işlemini nasıl yapacağınıza dair size bilgi vereceğiz. BAĞ-KUR prim hesaplama işlemini tek bir şekilde yapabilirsiniz. Bu işlemi yalnızca E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifresi ile gerçekleştirebilirsiniz.

Daha önceden BAĞ-KUR prim hesaplama işlemini internet üzerinden iki resmi internet sitesi yardımıyla yapabilmeniz mümkündü. Şifreli ve şifresiz olarak gerçekleştirebilmek mümkündü ancak bu resmi sitelerden şifresiz işlem gerçekleştirebildiğimiz E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması nedeni ile artık işlemlerimizi yalnızca şifreli olarak E-Devlet üzerinden yapabiliyoruz.

Bağ Kur prim hesaplama işlemi için kullanacağınız şifre E-Devlet şifresidir. E-Devlet şifrenizi alabilmek için herhangi bir PTT şubesine giderek şifre alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Kimlik bilgileriniz ve 2 TL işlem ücreti karşılığında E-Devlet şifrenizi teslim alabilirsiniz.

E-Devlet Şifresiyle BAĞ-KUR Prim Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

SGK sorgulama işlemlerinizi E-Devlet üzerinden de kolaylıkla yapabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra sadece T.C. kimlik numaranız sorgulama yapmak için yeterli olacaktır. BAĞKUR prim hesaplama işlemini E-Devlet üzerinden yapabilmeniz için yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. Açılacak olan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız. Kimlik doğrulama işlemi için açılacak olan sayfada bulunan ilgili yere 11 haneli T.C. kimlik numaranızı yazınız. Daha sonra yine aynı sayfada bulunan ilgili yere E-Devlet şifrenizi doğru bir şekilde girdikten sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Böylece BAĞ-KUR prim hesaplama işlemini tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Şifresiyle BAĞ-KUR Prim Hesaplama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.