BAĞ-KUR PRİM GÜN SAYISI | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

BAĞ-KUR PRİM GÜN SAYISI

bagkur-1

BAĞ-KUR prim gün sayısı, BAĞ-KUR kapsamında olup BAĞ-KUR üzerinden emekli olacak vatandaşlarımızın yatırdığı primlerin gün sayısını ifade etmektedir. BAĞ KUR prim gün sayısı hakkında bilgi sahibi olarak ne zaman emekli olabileceğinizin hesaplamasını yapmanız mümkündür. Çünkü BAĞ KUR prim gün sayısı emekli olabilme noktasında oldukça önemlidir. BAĞKUR prim gün sayısı hakkında bilgi sahibi değilseniz internet üzerinden bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu bilgi akışını tek bir yolla gerçekleştirebilirsiniz. Bunlardan ilki E-Devlet sistemidir. Yazının bitiminde E-Devlet sistemden nasıl BAĞ-KUR prim gün sayınızı öğreneceğinizi aktaracağız.

Daha önceden BAĞ-KUR prim gün sayısı öğrenme işlemi ve buna benzer birçok işlemi yapabildiğimiz iki resmi site vardı. Şifresiz ve şifreli olarak gerçekleştirilebilen Bağ Kur prim gün sayısı öğrenme işlemi artık yalnızca şifreli olarak E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Şifresiz işlem gerçekleştiren resmi site E-SGM’nin kapatılması nedeni ile artık şifresiz işlem yapmak mümkün değildir.

Şifreli işlem yapabilmek için elbette bir şifreye ihtiyacınız olacaktır. Bu şifreyi PTT şubelerine gidip kimlik bilgileriniz ve 2 TL işlem ücreti ödeyerek kolayca edinebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden BAĞ-KUR Prim Gün Sayısı Öğrenme

Eğer prim borcunuz E-Devlet sistemi üzerinden yapmak istiyorsanız sistem sizden E-Devlet şifresi talep edecektir. Daha sonra ise yazının bitiminde yer alacak olan size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız yeterli olacaktır. Bağlantı adresine tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basınız. Açılacak olan sayfada bulunan kimlik doğrulama işlemini TC kimlik numaranız ve şifreniz yardımıyla birlikte gerçekleştiriniz. Açılan sayfadan BAĞ-KUR prim gün sayısı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden BAĞ-KUR Prim Gün Sayısını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. ramazan köşşek diyor ki:

    kkaç gün prim ödeyebilmişim

    1. Hürcan Karataş diyor ki:

      E-Devletten sorgulayabilirsiniz.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.