BAĞ-KUR PRİM BORCU SORGULAMA | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

BAĞ-KUR PRİM BORCU SORGULAMA

bagkur-1

BAĞ-KUR prim borcu, BAĞ-KUR üzerinden emekli olabilmeniz için yatırmakta olduğunuz primleri aksatmaya başladığınızda oluşan borçtur. BAĞ-KUR prim borcunuzu zamanında yatırmazsanız borcunuz birikir ayrıca sağlık hizmetlerinden de yararlanamamaya başlarsınız. Günümüzde bilindiği üzere internet kullanımı yaygınlaşmış ve artık birçok kişi işlemlerini internet üzerinden yapmaya başlamıştır. Daha önceleri sıra bekleyip öğrendiğimiz BAĞ-KUR prim borcu sorgulama işlemi de artık internet üzerinden yapılmaktadır. İnternet üzerinden sıra beklemek zorunda kalmadan yapacağınız BAĞ KUR prim borcu sorgulama işlemini iki siteden yapabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi E-Devlet diğeri ise Online Tahsilat sitesidir. Bu sitelere nasıl ulaşacağınızı ve BAĞ-KUR prim borcu sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı yazının devamında anlatacağız.

 

Bağ Kur prim sorgulama işlemi iki resmi site üzerinden yapılabiliyordu. Şifreli ve şifresiz olarak. Şifresiz işlem gerçekleştirebildiğimiz E-SGM resmi sitesinin kapatılmasıyla beraber artık yalnızca şifreli yöntem ile yapabiliyoruz. Bu şifreli yöntem E-Devlet sistemidir. E-Devlet sistemi üzerinden yapacağınız herhangi bir işlem için E-Devlet şifresi gerekmektedir.

Şifreniz yoksa şifrenizi PTT şubelerinden herhangi birine kimliğiniz ile birlikte giderek; başvuruda bulunup, 2 TL işlem ücreti ve kimlik bilgileriniz karşılığında E-Devlet şifresi edinebilirsiniz.

E-Devlet BAĞ-KUR Prim Borcu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden yapacağınız işlemlerde sizden E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra ilk olarak yazının sonunda verdiğimiz linke tıklayınız. Link sizi gerekli sayfaya zaten yönlendirecektir. Bu sayfada karşınıza çıkacak olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi yapabilirsiniz.

4B Borç Durumu

Açılan sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu sayfada sizden istenilen kimlik doğrulama işlemini aşağıdaki resimde olduğu gibi ok işaretleri ile gösterilen yerlere sırasıyla TC kimlik numaranız ve şifrenizi yazarak yapınız. Açılan sayfadan BAĞ-KUR prim borcu sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Kimlik Doğrulama Platformu

E-Devlet Sistemi Üzerinden BAĞ-KUR Prim Borcu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. fahrettin polat diyor ki:

    1973 sigorta girişliyim 60 yaşındayım durumum hakkında bilgilendirirmisiniz

    1. Hurcan Karatas diyor ki:

      Emeklilik durumunuzu öğrenmek istiyorsanız. Tam tarih sigorta girişinizi ve prim gün sayınızı yazabilirsiniz. Gün sorgulamak istiyorsanız e-devlet şifresi alarak E-Devlet sitesinden sorgulayabilirsiniz. Prim borcunuzu öğrenmek içinse yazımızda anlatılanları uygulayabilirsiniz.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.