BAĞ-KUR HESAPLAMA | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

BAĞ-KUR HESAPLAMA

bagkur-1

Birçok işlemimizi internet üzerinden yaparken artık BAĞ-KUR hesaplama gibi işlemlerimizi de internet üzerinden yapabilmekteyiz. BAĞ-KUR hesaplama işlemi yalnızca E-Devlet üzerinden yapılmaktadır.

Daha önceden BAĞ-KUR sorgulama işlemi ve bu işlem gibi birçok önemli işlemi internet üzerinden iki resmi site yardımıyla yapabilme imkanımız vardı. Bu sitelerden şifresiz işlem gerçekleştiren E-SGM resmi kapatılması nedeni ile artık yalnızca bir site üzerinde şifreli olarak yapabilmekteyiz. Bu resmi sitenin ismi E-Devlet’tir. Site üzerinde herhangi bir sorgulama işlemi gerçekleştirebilmek için E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir.

Şifrenizi PTT şubelerinden kimlik bilgileriniz ve 2 TL işlem ücreti karşılığında teslim alabilirsiniz. Şifreniz size özeldir. Kimseyle paylaşmayınız.

 

E-Devlet Sistemi Üzerinden BAĞ-KUR Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet 22 tane devlet kurumuna tek bir siteden ulaşabileceğiniz bir sitedir. Bu site üzerinden işlem yapabilmek için E-Devlet şifresine ihtiyaç vardır. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra veya zaten bir E-Devlet şifresine sahipseniz BAĞ KUR hesaplama işlemi için yazının sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız. Daha sonra kimlik doğrulama işleminizi ilgili yerlere sırası ile T.C. kimlik numarası ve E-Devlet şifrenizi yazarak yapınız. Bilgilerinizi kontrol edip, bilgilerinizin doğruluğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Açılan sayfadan BAĞ KUR hesaplama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Hesaplama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.