SSK PRİM SORGULAMA | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

SSK PRİM SORGULAMA

ssk

İnternetin bu derece yaygın olarak kullanılmasından dolayı her geçen gün yeni uygulamalar hayata geçirilmektedir. Bu uygulamalar arasında kurumlara ait sorgulama işlemleri de vardır. Birçok kurum ve kuruluş vatandaşa en iyi hizmeti sunmayı amaçladığı için bu uygulamaları kullanmaktadır. Böylelikle hem vatandaşa hizmet sunmakta hem de kurumlarda oluşan kargaşanın önüne geçmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu da bu uygulamaları kullanan kurumlardan sadece birisidir.

Sosyal Sigortalar Kurumu’na ödenmesi gereken primlerinizin zamanında yatıp yatmadığını merak ediyor olabilir ve bunu nasıl sorgulayacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Bu yazımızda sizi SSK prim sorgulama işlemi hakkında bilgilendireceğiz. SSK prim sorgulama iki şekilde yapılıyordu, birincisi E-Devlet üzerinden E-Devlet şifreniz ile sorgulama iken ikincisi şifresiz olarak E-SGM sitesi üzerinden yapılan sorgulamadır. Ancak E-SGM sitesinin kapatılmasından dolayı artık sadece E-Devlet üzerinden yapılmaktadır. Bu nedenle bizlerde bu yazımızda sizlere E-Devlet sistemi üzerinden SSK prim sorgulamasının nasıl yapıldığını ayrıntılı olarak anlattık. Verilen yöntemler doğrultusunda SGK prim sorgulama işleminizi kısa bir süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle SSK Prim Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden SSK prim sorgulamak için bir E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Bir E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında sadece size ait olacak olan bir şifre alabilirsiniz. Zaten E-Devlet şifresine sahipseniz aşağıdaki sırayı takip ederek 4A prim sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sorgulama işleminizi yapacağınız sayfaya ulaşmak için ilk olarak yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılacak olan yeni ekranda kimlik doğrulama işleminiz yapacak olduğunuz sayfaya gidebilmeniz için ‘kimliğimi şimdi doğrula’ yazılı kutucuğun üzerine tıklanması gerekmektedir.

7

Böylelikle bu sayfada T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenmektedir. Bu bilgilerin doğruluğundan emin olarak gerekli yerlere yazdıktan sonra ‘sisteme giriş yap’ yazısının üzerine gidilmelidir.

Kimlik Doğrulama Platformu

Sistem girişinizi sağladıktan sonra SSK priminiz ile ilgili ayrıntı bilgilere ulaşmış olacaksınız. Kısa bir süre içerisinde tamamlamış olduğunuz bu adımlarla sorgulama işleminin sonuna gelmiş oluyorsunuz.

E-Devlet Şifresi İle SSK Prim Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.