SSK PRİM ÖDEME | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

SSK PRİM ÖDEME

sgk

Bildiğiniz üzere 80 milyon kişiye hizmet vermekte olan Sosyal Sigortalar Kurumu’ndan hizmet alabilmek için belirli ödeme yapmak zorundasınız. Bu ödeme SSK prim ödeme olarak geçmektedir.Bu ödeme karşılığında kendinize ve bakmakla yükümlü olduğunuz eş ve çocuklarınıza sağlık ve diğer hizmetlerden yararlanma fırsatı sunmuş oluyorsunuz. Peki bu prim ödemelerini nasıl ve nereden yapabilirsiniz ? Bu sorunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

SSK Prim Ödemelerinizi Nereden Yapabilirsiniz ?

SSK borç ödemelerinizi artık online olarak daha rahat yapabilirsiniz. Hizmet ağını genişletmekte olan SGK, E-Devlet üzerinden SSK prim ödeme konusunda da kişinin daha hızlı ve etkin bir şekilde yararlanabilmesi için online tahsilat sistemi açmıştır. Bu online tahsilat sisteminden prim ödemesi olan herkes yararlanabilmektedir. Peki bu online tahsilat nasıl yapılır ?

SSK Prim Ödemelerinde Online Tahsilat Nasıl Yapabiliriz ?

Bu işlem E-Devlet sistemi üzerinden yapılmakta olup şifreli olarak yapılmaktadır. Şifreniz E-Devlet şifresi olup bu şifreyi daha önceden almadıysanız size en yakın PTT şubesine giderek 2 TL ücret karşılığında alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra işlem yapacak olduğunuz sayfaya ulaşmak için yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılacak olan yeni ekranda kimlik doğrulama sayfasına gidebilmek için ‘kimliğimi şimdi doğrula’ yazsının üzerine tıklanmalıdır. Yeni ekranda sizden T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. Bu bilgilerin  doğruluğundan emin olarak gerekli yerlere yazdıktan sonra ‘sisteme giriş yap’ diyerek sistem girişi sağlanmalıdır. Böylelikle SSK borç ödeme işleminizi kısa bir süre içerisinde tamamlayabilirsiniz.

SSK Prim Ödeme Yapmak İçin TIKLAYINIZ !Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. canan diyor ki:

    sigorta pirimimi ögrenmek istiyorum

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.