SSK NO SORGULAMA | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

SSK NO SORGULAMA

ssk

Birçok kurum gibi Sosyal Güvenlik Kurumu’ nun işlemleri de internet üzerinden kolaylıkla yapılmaktadır. Bu işlemlerin yapılabilmesi için geliştirilen uygulamalar sayesinde artık vatandaşlar işlem yaptırmak için kurumlara bizzat giderek uzun kuyruklarda saatlerce beklemeden işlemlerini yapabilmektedirler. SSK no sorgulama işlemleri de bu sorgulama işlemlerinden sadece birisidir.

SSK no sorgulama işlemi yapmanız size SSK ile ilgili her işleminizde yardımcı olacaktır. SSK no ile emekliliğini öğrenebilir, emekli maaşınızı sorgulayabilirsiniz. SSK no sorgulama işleminizi ister SGK’nın resmi sitesi üzerinden şifresiz olarak isterseniz de E-Devlet üzerinden E-Devlet şifresiyle yapabiliyorsunuz. SGK’nın resmi sitesi olan E-SGM üzerinden yapılan bu işlemi yapmak için size lazım olan birkaç kimlik bilginizdi ancak bu sitenin kapatılmış olmasından dolayı bu işlem artık yapılamamaktadır. Sitenin kapatılma nedeni ise artık insanlar tarafından tercih edilmemesi ve bu nedenle siteye girişlerin azalmasıyla Sosyal Güvenlik Kurumu’ nun almış olduğu karar doğrultusunda site süresiz olarak kapatılmıştır. Bu yazının devamında nasıl SGK no sorgulama işlemi yapabileceğinizi size ayrıntılı bir şekilde anlatacağız. Anlatılanları adım adım uygulayarak başarılı bir şekilde sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

E-Devlet Şifresiyle SSK No Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden işlem yapmak isterseniz bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer hala bir E-Devlet şifreniz yok ise herhangi bir PTT bürosuna gidip başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvuru karşılığında 2 TL hizmet bedeli istenecektir. Karşılığında size bir E-Devlet şifresi verilecektir. Almış olduğunuz bu şifreyi e-Devlet üzerinden yapacak olduğunuz tüm işlemler için kullanabilirsiniz. Bu nedenle şifrenizi unutmamak adına dilerseniz şifrenizi değiştirebilirsiniz.

E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra bu SSK no sorgulama işlemi çok kolay bir hal alıyor. Size verdiğimiz internet linkine tıklayarak işleme devam ediniz ve kısa bir süre için sorgulama işlemini tamamlayınız. Linke tıkladıktan sonra açılacak olan yeni ekranda ilk olarak yapmanız gereken ‘kimliğimi şimdi doğrula’ yazılı butona tıklamak olacaktır.

3

Arkasından kimlik doğrulama işlemini yapacak olduğunuz sayfada sizden T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. Bu bilgileri doğruluğundan emin olarak gerekli yerlere yazmanız gerekmektedir. Bu adımdan sonra ‘sisteme giriş yap’ yazsının üzerine tıklanması gerekmektedir.

Adsız

Böylelikle sistem girişinizi yaptığınız zaman sorgulama işleminizi kısa bir süre içerisinde tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Üzerinden SSK No Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.