SSK NO ÖĞRENME | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

SSK NO ÖĞRENME

sgk

Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımızda birçok değişiklik olmaktadır. Bunlardan biriside kurumların işlemlerinin artık internet üzerinden yapılmaktadır. Bu uygulamalar ile birlikte artık kurumlara bizzat gitmeye gerek kalmadan bilgisayar başında birçok işlemi kolay ve hızlı bir şekilde yapabilmekteyiz. Bu işlemlerin yapılabilmesi için gelişen uygulamaları birçok kurum ve kuruluş kullanmakta ve böylelikle vatandaşa en iyi hizmet sunmak amaçlanmıştır. Sosyal Güvenlik Kurumu da bu uygulamaları kullanmakta olan kuruluşlar arasındadır ve SSK no öğrenme işlemi de bu uygulamalar aracılığı ile internetten yapılmaktadır.

SSK no öğrenme size ileriki zamanlarda çok faydası dokunacak bir işlem. SSK no sayesinde ne zaman emekli olabileceğinizi, ne kadar emekli maaşı alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. SKK no öğrenme işlemi iki farklı site üzerinden yapılabilmekteydi. İşleminizi yapmanın bir yolu E-Devlet şifrenizi kullanarak E-Devlet sistemi üzerinden yapılan işlemdir. Diğeri ise şifresiz olarak SGK’nın resmi sitesi olan E-SGM üzerinden bu işleminizi yapabiliyordunuz. Bu işlem artık yapılmamaktadır bunun nedeni ise siteye giriş sayısındaki azalma nedeni ile sitenin kapatılmış olmasıdır. Bu nedenle artık sadece E-Devlet sitesi üzerinden bu işlem yapılmaktadır.  E-Devlet üzerinden SSK no öğrenme için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Eğer hala bir E-Devlet şifreniz yok ise bir PTT şubesine gidip başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvuru karşılığında 2 TL hizmet bedeli istenecektir. Sonrasında size bir E-Devlet şifresi verilecektir. Yazımızın devamında sizlere işleminizi nasıl yapacağınız hakkında ayrıntılı bilgiler verdik. Bu bilgileri takip ederek işleminizi kısa bir süre içerisinde tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden SSK No Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet şifrenizle SSK no öğrenme işlemini çok kısa bir süre içinde halledebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra size verdiğimiz talimatları uygulamaktır. İlk olarak işlem yapacak olduğunuz sayfaya ulaşmak için yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Açılan yeni ekranda öncelikle ‘kimliğimi şimdi doğrula’ yazısının üzerine tıklanmalıdır. Böylelikle kimlik doğrulaması yapacak olduğunuz sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfada sizden T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir bu bilgileri gerekli yerlere doğru bir şekilde yazarak ‘sisteme giriş yap’ demeniz gerekmektedir. Böylelikle sistem girişinizi sağladığınız zaman SSK numaranıza ulaşabiliyorsunuz. BU adımlar sonucunda işleminizi kısa bir süre içerisinde tamamlamış oluyorsunuz.

E-Devlet Üzerinden SSK No Öğrenme İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.