SSK İŞE GİRİŞ TARİHİ | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

SSK İŞE GİRİŞ TARİHİ

ssk

SSK işe giriş tarihinizi öğrenmeniz sizin birçok hesaplamanızı yapabilmenizi, ne kadar aylık alacağınızı, ve ne zaman emekli olabileceğiniz hakkında kafanızda birçok soruya çözüm üretmektedir. SSK işe giriş tarihinizi üç başlık altında inceleyebiliriz. Bunlar;

  • İlk durum: 8 Eylül 1999 Öncesi,
  • İkinci Durum: 8 Eylül 1999- 1 Mayıs 2008 arası
  • Üçüncü durum: 1 Mayıs 2008 Sonrası

Bu üç durumu tek tek incelemeye kalkarsak şunları gözlemleriz;

  • SSK giriş tarihi ilk duruma tabii olanlardan yaş haddinden emeklilik için 3600, normal emeklilik için 5000-5975 arasında gün sayısı istenmektedir. Kadınlardan istenilen yaş 40-56, erkeklerden istenilen yaş, 44-58 aralıklarında değişmektedir.
  • SSK giriş tarihi ikinci duruma tabii olanlardan istenilen , yaş haddinden emekli olmak için 4500 gün, normal emeklilik için ise 7000 gündür. İstenilen yaş ise kadınlarda 58, erkeklerde 60’dır.
  • SSK giriş tarihi üçüncü duruma tabii olanlardan ise yaş haddinden emekli olmak için istenilen gün sayısı 5400, normal emeklilik için 7200 gündür. İstenilen yaş 2036 yılına kadar, ikinci durumla aynı olurken, 2036 yılından 2048 yılına kadar hem kadın hem erkek için 65 yaş olacaktır.

SSK İşe Giriş Tarihimi Nasıl Öğrenebilirim?

SSK işe giriş tarihi iki farklı yol ile öğrenilmekteydir. Bunlardan birisi birçok kuruma ev sahipliği yapan E-Devlet sitesi olup burada şifreli olarak işlem yapılabilmektedir. Bir diğeri ise E-SGM sitesi üzerinden şifresiz olarak yapılabilmekteydi ancak bu sitenin insanlar tarafından kullanılmamasından dolayı site süresiz olarak kapatılmıştır. Bu nedenle yazımızın devamında E-Devlet sitesi üzerinden SSK işe tarihini öğrenebilmeniz için yazımızın devamında ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.

E-Devlet İle SSK İşe Giriş Tarihi Öğrenme

E-Devlet ile SSK işe giriş tarihinizi öğrenmeniz için öncelikle bir E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Şifreye sahip değilseniz yapmanız gereken, kendinize en yakın PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında bu şifreyi edinmektir. Almış olduğunuz bu şifreyi E-Devlet sitesi üzerinden yapılan tüm işlemler için kullanılmaktadır. Şifrenizi edindikten sonra sorgulama sayfasına ulamak için yapmanız gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklamaktır. Açılacak olan yeni ekranda ‘kimliğimi şimdi doğrula’ yazısının üzerine tıklanması gerekmektedir. Kimlik doğrulama sayfasında sizden T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. Bu bilgileri doğru yerlere eksiksiz olarak yazdıktan sonra ‘sisteme giriş yap’ yazılı kutucuğun üzerine tıklanması gerekmektedir. Böylelikle sistem girişini sağladığınızda SSK işe giriş tarihinizi kolay bir şekilde öğrenmiş olacaksınız. Bu adımlar sonucunda kısa bir süre içerisinde sorgulama işlemini tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet İle SSK İşe Giriş Tarihi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.