SSK HİZMET DÖKÜMÜ | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

SSK HİZMET DÖKÜMÜ

ssk

İnternetin günümüzde yaygın kullanımı ile birlikte birçok uygulama hayata geçirilmiştir. Bu uygulamalar birçok kurum ve kuruluş tarafından kullanılmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu da bu uygulamaları kullanan kurumlar arasındandır ve vatandaşa en iyi hizmeti sunmayı amaçlamışlardır. Bunun sonucu olarak kullanılan uygulamalar sayesinde hem vatandaşalar hem de kurumlar rahat etmiştir.

SSK hizmet dökümü, SSK’lı vatandaşlarımızın kullanabileceği bir uygulamadır. 4A hizmet dökümü uygulamasını internet olan ortamlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. SGK hizmet dökümü uygulamasının nasıl kullanacağını sizler için bu yazımızda anlattık.

SGK hizmet dökümü uygulamasını en rahat şekilde anlamanız için sırasıyla adımlarını anlattık. Öncelikli olarak bu işlem iki farklı site üzerinden yapılmaktaydı. Bunlardan birisi olan E-SGM sitesinin kapatılması ile birlikte artık bu site üzerinden işlem yapılamamaktadır. SSK hizmet dökümüne artık sadece E-Devlet üzerinden ulaşabiliyoruz. Bizlerde bu yazımızda size bu işlemi nasıl yapacağınız hakkında ayrıntılı bilgiler verdik.

E-Devlet İle SSK Hizmet Dökümü Nasıl Yapılır?

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki E-Devlet şifresi ile SSK hizmet dökümü işlemini yapmak istiyorsanız bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifresi devletle ilgili tüm işlerinizi takip etmenizi sağlamaktadır. Bu yüzden her vatandaşın bir E-Devlet şifresine sahip olması gerektiğini düşünüyoruz. E-Devlet şifresini ise size en yakın PTT şubesine gidip başvurunuzu yaparak 2 TL ücret  karşılığında edinebilirsiniz.

Şifrenizi aldıktan sonra işlem yapacak olduğunuz sayfaya ulaşabilmek için yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılacak olan yeni ekranda ‘kimliğimi şimdi doğrula’ yazısının üzerine tıklanmalıdır.

7

Kimlik doğrulamanızı yapacak olduğunuz sayfaya geldiğinizde sizden T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi istenecektir. Bu bilgileri doğru bir şekilde gerekli yerlere yazarak ‘sisteme giriş yap’ yazılı kutucuğun üzerine tıklanmalıdır.

Kimlik Doğrulama Platformu

Böylelikle sistem girişinizi sağladığınızda hizmet dökümünüze ayrıntılı olarak ulaşabileceksiniz.

E-Devlet İle SSK Hizmet Dökümü İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.