SSK GİRİŞ | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

SSK GİRİŞ

ssk

Günümüzde birçok işlem internet üzerinden kolayca yapılabilmektedir. Bu işlemlerden birisi de Sosyal Güvenlik Kurumu’nun uygulamalarıdır. Bu sayede artık kurumlara bizzat gitmeden oturduğumuz yerden çok kısa süre içerisinde işlemlerimizi yapabiliyoruz. Bunun için gerekli olan internete bağlanabilen bilgisayar, tablet ve hatta telefonla bile işlemleriniz yapabilirsiniz. Bu işlemlerden birisi de SSK giriş olup bizlerde bu yazımızda sizlere işleminizi nasıl yapacağınız konusunda bilgiler vereceğiz.

SSK Giriş Bilgilerine Nasıl Öğrenilir ?

Bu işlem birçok sorgulamaya işleminin yapıldığı E-Devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır. Bu site üzerinden işlem yapabilmek için şifreye ihtiyacımız vardır ve bu şifreyi daha önceden almadıysanız size en yakın PTT şubesine giderek 2 TL ücret karşılığından alabilirsiniz. Almış olduğunuz bu şifreyi E-Devlet üzerinden yapılan bütün işlemlerde kullanıyorsunuz. Bu nedenle şifrenizi kaybetmemek için dilerseniz şifrenizi değiştirerek kullanabilirsiniz. Eğer daha önceden almış olduğunuz şifreniz varsa ve kaybettiyseniz yenisini 4 TL ücret karşılığında yine PTT şubesinden alabilirsiniz.

Elinizde şifreniz olduğunda yapmanız gereken ilk durum yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklamanızdır. Bunun ardından açılan yeni ekranda sizlerden kimlik doğrulamanız istenecektir. Doğrulama yapacak olduğunuz sayfaya ulaşmak için ‘kimliğimi şimdi doğrula’ yazısının üzerine tıklanmaladır. Yönlendirildiğiniz sayfada T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. Bu bilgileri doğru bir şekilde gerekli yerlere yazarak ‘sisteme giriş yap’ yazılı kutucuğun üzerine tıklanması gerekmektedir. Böylelikle sistem girişinizi sağladığınızda SSK girişiniz ile ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşabileceksiniz. Bu işlemler sonucunda işleminiz kısa bir içerisinde tamamlamış oluyorsunuz.

SSK Giriş Bilgilerine Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ !Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.