SSK DÖKÜMÜ | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

SSK DÖKÜMÜ

ssk

İnternet kullanımının oldukça artması ile birlikte insanlar için internet üzerinden işlem yapılabilme imkanları sunulmuştur. Sosyal Güvenlik Kurumu da bu internet üzerinden işlem yapabilen kurumlar arasındandır. SSK dökümünden, yatırılan prim günlerinizi ay ve yıl olarak ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz. Emekli olabilmek için yatırmanız gereken prim miktarını da hesaplayabilirsiniz. Ayrıca emeklilik hesaplama işlemleriniz de size yardımcı olacak ilk sigortaya giriş tarihinizi de SSK hizmet dökümünüzden öğrenebilirsiniz. SSK hizmet dökümü alma işleminizi artık internet üzerinden yapabiliyorsunuz. Bu işlem birçok işleme ev sahipliği yapan E-Devlet sistemi üzerinden şifreli olarak yapılmaktadır. Bizlerde bu yazımızda sizlere SSK dökümünü E-Devlet sitesi üzerinden nasıl alacağınız hakkında bilgiler verdik.

E-Devlet Üzerinden SSK Dökümü

4A dökümünüzü E-Devlet sistemi üzerinden alabilirsiniz. Fakat E-Devlet sistemi üzerinden yapılan işlemler için sizden şifre istenecektir. Bu şifreyi daha önceden almadıysanız size en yakın PTT şubesine giderek 2 TL ücret karşılığına şifrenizi alabilirsiniz. Almış olduğunuz bu şifreyi E-Devlet sistemi üzerinden yapacak olduğunuz bütün işlemler için kullanacaksınız. Bu yüzden şifrenizi unutmamak adına dilerseniz şifrenizi değiştirebilirsiniz. Bir şifreye sahip olduğunuzda yazımızın devamında sizlere vermiş olduğumuz bilgileri takip ediniz.

İlk olarak işlem yapacak olduğunuz E-Devlet sayfasına ulaşmak için yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız bağlantı adresine tıklayınız. Arkasından açılacak olan yeni ekranda kimlik doğrulaması yapmanız gerekecektir ve bu nedenle ‘kimliğimi şimdi doğrula’ dememiz gerekmektedir. Bunun sonucunda kimlik doğrulamasından sizden T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. Bu bilgileri doğru bir şekilde gerekli yerlere yazdıktan sonra ‘sisteme giriş yap’ yazısının üzerine tıklanmalıdır. Böylelikle sistem girişinizi sağladığınızda SSK dökümüne ayrıntılı olarak ulaşmış olacaksınız. Böylelikle işleminizi kısa bir süre içerisinde tamamlamış oluyorsunuz.

E-Devlet Üzerinden SSK Dökümü Almak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. hüseyin kekilli diyor ki:

  sigorta dökümü

  1. Hurcan Karatas diyor ki:

   Yazımızda anlatılanları uygulayarak öğrenebilirsiniz.

 2. huseyin keser diyor ki:

  1996 giriş

  nezaman emekli olabilirim

  1. Hurcan Karatas diyor ki:

   5825 prim günü ve 56 yaşını tamamladığınızda emekli olabilirsiniz.

 3. vedat diyor ki:

  1987 de girişim var nezman emeklı olurum kaç yasında hangı yılda ?

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   5375 prim günü ve 50 yaşını tamamladıktan sonra emekli olabilirsiniz.

 4. mustafa diyor ki:

  1968 doğumluyum ssk da işe girişim 18/10/1983 fakat ssk nın bilgisayarında işe giriş 1984 görünüyor emeklilik 1 yıl daha uzadı ne yapmam gerekiyor

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   1983 yılına ait belgeler ile SGK müdürlüklerine itiraz dilekçesi verebilirsiniz.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.