SSK BORÇ SORGULAMA | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

SSK BORÇ SORGULAMA

ssk

Birçok kurumun sorgulama işlemi gibi Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sorgulama işlemleri de internet üzerinden kolaylıkla yapılmaktadır. Bu yazımızda sizlere SSK borç sorgulamanın nasıl yapılacağı ile ilgili işinize yarayacak olan bilgileri vereceğiz. Bu işlem önceleri iki farklı site üzerinden yapılmaktaydı. Bunlardan birisi yaygın olarak kullanılan E-Devlet sitesi üzerinden şifreli olarak yapılmaktadır. Bir diğeri ise E-SGM sitesi üzerinden şifresiz olarak yapılmaktaydı ancak bu site üzerinden verilen bilgilerde hataların olmasından dolayı insanlar tarafından site tercih edilmemeye başlanmıştır. Bu yüzden siteye girişin azalmasından dolayı Sosyal Güvenlik Kurumu’nun almış olduğu karar doğrultusunda site kapatılmıştır. Bu nedenle bizlerde sizlere E-Devlet sitesi üzerinden yapılan SSK borç sorgulama işleminin nasıl yapıldığını anlattık.

E-Devlet Şifresi İle SSK Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden SSK borç sorgulama için bir E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Bir E-Devlet şifreniz yoksa yapmanız gereken veya şifrenizi veya unuttuysanız size en yakın PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte giderek makul bir ücret karşılığı E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. E-Devlet şifresine sahipseniz SGK borç sorgulama ekranına ulaşmak için yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılan yeni ekranda sizden ‘kimliğimi şimdi doğrula’ yazılı kutucuğun üzerine tıklayarak kimlik doğrulama sayfasına ulaşmanız istenecektir.

8

Burada yapmanız gereken istenilen T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi doğru bir şekilde gerekli yerlere yazarak ‘sisteme giriş yap’ demeniz gerekmektedir.

Kimlik Doğrulama Platformu

Sisteme girişinizi yaptıktan sonra SSK borcunuz ile alakalı ayrıntılı tüm bilgilere ulaşabileceksiniz. Bu işlemleri adım adım takip ederek borç sorgulama işleminizi kısa bir süre içerisinde tamamlamış oluyorsunuz.

E-Devlet Şifresi İle SSK Borç Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.