SGK SORGULAMA | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

SGK SORGULAMA

sgk

Sosyal Güvenlik Kurumu yani kısaltılmış hali ile SGK, kazandığı gelir azalan vatandaşların mağdur olmadan yaşam ihtiyaçlarının karşılanması için kurulmuş bir sistemdir. Sosyal güvenlik kapsamında olmak insanların hayatlarında oldukça büyük bir yere sahiptir. Eğer Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında bulunuyorsanız ve ne kadar çalıştığınızı merak ediyor bunu bilmiyorsanız bu yazımızdan öğrenebilirsiniz. Size bu yazımızda SGK sorgulama işlemi hakkında bilgi vereceğiz. Çünkü günümüzde artık sorgulama işlemleri sorgulama işlemleri internet üzerinden kolaylıkla yapılmaktadır. Bu işlemin yapılabilmesi birçok uygulama geliştirilmiştir E-Devlet sistemi de bunlardan sadece birisi olup birçok kurumun işlemlerini bünyesinde barındırmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu’ nun da birçok işlemi E-Devlet sitesi üzerinden yapılmaktadır. SGK sorgulamada E-Devlet üzerinden yapılan işlemdir, E-SGM sitesi kapatılmadan önce sorgulama işlemi aynı zamanda bu sitende yapılmaktaydı ancak siteye girişi sayısının az olmasından dolayı sitenin kapatılmasına karar verilmiştir. Bu nedenle bu yazımızda sadece E-Devlet sitesi üzerinden SGK sorgulama işleminizin nasıl yapıldığını anlatacağız.

E-Devlet Şifresi İle SGK Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet şifresi ile SSK sorgulama için bir E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. E-Devlet şifreniz yoksa yapmanız gereken size en yakın PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında sadece size ait olacak olan bir şifre talep etmektir. Böylelikle şifrenizi alabilirsiniz ve dilersiniz şifrenizi unutmamak için değiştirerek kullanabilirsiniz. Ayrıca almış olduğunuz bu şifreyi bütün E-Devler sitesi üzerinden yapılabilen işlemler için kullanabilirsiniz. E-Devlet şifresine sahip iseniz SGK sorgulama için yazımızın devamında vermiş olduğumuz bilgileri takip etmelisiniz.

Öncelikli olarak yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız bağlantı adresine tıklayınız daha sonra açılacak olan E-Devlet ekranında ‘kimliğimi şimdi doğrula’ yazısının üzerine tıklanmalıdır.

4

Arkasından sizden T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. Bu bilgileri doğru bir şekilde yazdıktan sonra ‘sisteme giriş yap’ yazılı kutucuğun üzerine tıklanmalıdır.

Kimlik Doğrulama Platformu

Böylelikle sisteme girişinizi sağladığınızda SGK sorgulama işleminizi kısa bir süre içerisinde tamamlamış olacaksınız. Sonucunda SGK’ nız ile ilgili detaylı bilgilere kolay bir şekilde sahip oluyorsunuz.

E-Devlet Şifresi İle SSK Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi İle BAĞKUR Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.