SGK PRİM SORGULAMA | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

SGK PRİM SORGULAMA

sgk

Kişilerin sosyal güvenlikleri açısından prim yatırma zorunlulukları vardır. Prim yatırmayan kişiler sağlık hizmetlerinden yararlanamazlar. Ancak SGK prim sorgulamanızı da yapmalısınız, çünkü bu sayede primlerinizin durumunu, emekli olabilmeniz için yatırmanız gereken prim miktarını görebilirsiniz. Artık bu işlem internet üzerinden kolaylıkla yapılabilir bir hal almıştır. Geliştirilen uygulamaların kurumlar tarafından kullanılması ile birlikte insanlarda işlemlerini kolaylıkla yapabilir bir hale gelmiştir. Aşağıda size SGK prim sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı anlatacağız. Vermiş olduğumuz bilgiler doğrultusunda işleminizi adım adım gerçekleştirdiğinizde sorgulama işleminizi dakikalar içerisinde rahatlıkla tamamlayabilirsiniz.

SGK prim sorgulama işlemini E-SGM sitesi kapatılmadan önce iki yol ile yapılmaktaydı. Bunlardan ilki E-SGM sitesi üzerinden şifresiz olarak yapılıyordu. Ancak bu site insanlara yanlış bilgiler verilmesinden dolayı siteye giriş sayısı giderek düşmüş ve böylelikle Sosyal Güvenlik Kurumu süresiz olarak sitenin kapatılması gerektiği kararını vermiştir. Durum böyle olunca elimizde E-Devlet sitesi üzerinden şifreli sorgulama yapma kalmıştır. Bu nedenle yazımızda sadece E-Devlet şifresi ile yapılan SGK prim sorgulaması hakkında bilgiler bulacaksınız.

E-Devlet Şifresi İle SGK Prim Sorgulama

E-Devlet şifreniz ile E-Devlet sitesi üzerinden birçok sorgulama işlemi gibi  SGK prim sorgulama işlemi de yapılabilir. Eğer E-Devlet şifrenizi bilmiyorsanız size yakın herhangi bir PTT şubesinden yalnızca 2 TL karşılığında E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. Bir şifre sahibi olduktan sonra yazımızın sonunda bağlı olduğunuzu kuruma göre seçim yaparak linklerden size uygun olanı seçiniz. Açılacak olan yen ekranda T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz sizden istenmektedir. Bu bilgilerin doğruluğundan emin olup gerekli yerlere eksiksiz bir şekilde yazdıktan sonra ‘sisteme giriş yap’ yazılı kutucuğun üzerine tıklanmalıdır. Sistem girişinizi sağladıktan sonra SGk priminiz ile ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Böylelikle sorgulama işleminizi kolay bir şekilde tamamlamış oluyorsunuz.

SSK Prim Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Prim Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Prim Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.