SGK MEDULA | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

SGK MEDULA

sgk

SGK medula, hastane, doktor, eczane, optik ortak kullanımı için açılmış bir sistemdir. Bu sistem ile doktor, hastane eczane gibi sağlık kuruluşlarının online bir şekilde bilgi alma ve gönderme işlemlerinin yapılmasında kullanılmaktadır. Doktorların kullanmış oldukları medula ile muayene ettikleri hastalara reçetelerini online bir şekilde yazabilmekte, daha önce yazılmış olan reçete ve ilaçların geri izlemesini gerçekleştirebilmektedirler. Hastaya ait raporlu ya da raporsuz, fark etmeksizin ilaçları görüntülemektedirler. Sağlık Bakanliği ise 2013 yılının başından beri doktorların Medula hastane sistemi kullanmasını zorunlu kılmıştır.

Hastaneler SGK Medula sistemine giriş yaptıktan sonra, muayene sonrası tetkikler ile diğer ücretler ve ödeme bilgileri yapacak kuruma bu sistem üzerinden bilgi akışı yapılmaktadır. Doktorun hastaya rapor vermesi durumlarında rapor bilgileri de bu sistemin veri akışı sayesinde gerçekleşmektedir.

SGK Medula Sisteminin Kullanımı

Doktor, hastane, eczane ve optiklerin ortak kullanımına sunularak kağıt israfının önüne geçilmesi, sağlık alanındaki fazla harcamaların engellenmesi amaçlanmaktadır. Bu sistem ile hekimler hastalarını daha yakından takip edebilmektedir.

 SGK Medula Optik Uygulaması İçin TIKLAYINIZ!

SGK Medula Eczane Uygulaması İçin TIKLAYINIZ!

SGK Medula Hastane Uygulaması İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.