SGK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

SGK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA

sgk

Bu yazımızda size SGK hizmet dökümü hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. SSK sorgulama yaparak SSK hizmet dökümü alabilmek için iki farklı yol kullanılmaktaydı, ancak bu yollardan birisi olan E-SGM üzerinden yapılan şifresiz işlem artık yapılamamaktadır. Bunun nedeni ise E-SGM sitesinden verilen bilgilerde bazı hataların olmasından dolayı insanlar tarafından artık bu site kullanılmamaya başlanmıştır. Siteye giriş sayısının bu derece azalmasından dolayı Sosyal Güvenlik Kurumu’nun vermiş olduğu karar gereğince site süresiz olarak kapatılmıştır. Bu yollardan ikincisi ise birçok sorgulama işlemine ev sahipliği yapan E-Devlet üzerinden E-Devlet şifreniz ile yapılmaktadır. E-Devlet üzerinden SSK sorgulamanızı güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. SSK sorgulama yaparak SSK hizmet dökümüne kolayca ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda SSK prim sorgulama, SSK gün sorgulama ve SSK işe giriş bilgilerinizi de SSK sorgulama ile öğrenebilirsiniz. Bizlerde bu yazımızda sizlere E-Devlet üzerinden SGK hizmet dökümünü nasıl yapacağınız hakkında ayrıntılı bilgiler vereceğiz.

Emeklilik Şartlarınızı Buradan Öğrenebilirsiniz!

SSK işe giriş tarihiniz ile emeklilik tarihinizi de SGK hizmet dökümü için hazırladığımız bu yazımızdan öğrenebilirsiniz!

E-Devlet Şifresi İle SGK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

E-Devlet; kamu işlemlerinizi uzun kuyruklar beklemeden veya sabah erkenden kalkıp sıraya girilmesi gerekmeden sanal ortamdan yapabilmeniz için kurulmuş bir sistemdir. Bu sistemin kolaylığından faydalanabilmek için de yapmanız gereken size en yakın PTT şubesine giderek 2 TL ücret tutarını ödeyerek ve size ait olacak olan bir E-Devlet şifresi talep etmektir. Bu şifreyi dilersiniz değiştirip öylede kullanabilirsiniz. Ayrıca almış olduğunuz bu şifreyi E-Devlet üzerinden yapılan bütün işlemler için kullanabilirsiniz. Zaten E-Devlet kolaylığından faydalanıyorsanız ya da bir E-Devlet şifresine sahipseniz SGK hizmet dökümü e devlet sisteminden almak için aşağıdaki sırayı takip ediniz.

İlk olarak işlem sayfasına gitmek için yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Arkasında açılacak olan yeni ekranda ‘kimliğimi şimdi doğrula’ yazısının üzerine tıklamanız gerekmektedir.

sgk prim sorgulama

6

Ardından sizden T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir, bu bilgilerin doğruluğundan emin olarak gerekli yerlere yazmalısınız.

6

Doğru bilgileri vermiş olduktan sonra ” Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

6

Tüm bu işlemler sırası ile adım adım takip edildikten sonra Emekli Sandığı, BAĞ-KUR ve SSK hizmet dökümü E-Devlet sistemi aracılığıyla alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Böylelikle kısa bir süre içerisinde SGK hizmet dökümünün ayrıntılarına ulaşmış olacaksınız.

4A Hizmet Dökümü Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

4B Hizmet Dökümü Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

4C Hizmet Dökümü Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Fatma diyor ki:

  merhabalar. annem 1962 dogumlu, 6.6.2004 te sigorta girişi yapılmış. zaman zaman çalıştı. arada 3 yil da kendisi isteğe bağlı yatırdı. şu an hepsinin prim günü toplamda 3000 günü geçti. hala da çalışıyor. 2 çocuğu var ama ikisi de sigorta girişinden önce doğumlu. emeklilik durumu nedir, ne zaman emekli olabilir acaba?

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   En erken 4500 prim gününde emeklilik hakkı kazanabilir. Doğum borçlanma durumu da olmuyor. Çalışmaya devam ederse emekli olabilir.

 2. AYNUR GÜNER diyor ki:

  1965 doğumluyum , sigorta başlangıç tarihi 04.10.2004 – ne zaman emekli olabilirim.
  Ayrıca Bulgaristan göçmeniyim 1997 yılında Türkiye ye geldim, yurt dışı borçlanma yapabilirmiyim.
  Saygılar.

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   58 yaşında ve 7000 prim gününü tamamlamanız durumunda emekli olabilirsiniz. Yurt dışı borçlanması konusunda detaylı bilgi almak için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

 3. Ender Aydın diyor ki:

  Size bu 3. defa yazışım ama sizden henüz bir cevap alamadım.

  01.06.1968 DOĞUMLUYUM.
  23.07.1986 SGK GİRİŞLİYİM ( 18 YAŞINDA ).
  TOPLAM SSK GÜN SAYIM 4366.
  ASKERLİĞİMİ 37 YAŞINDA YAPTIM ( AMERIKADA BULUNDUĞUMDAN DOLAYI. )
  1-) NE ZAMAN EMEKLİ OLABİLİRİM?
  2-) ASKERLİK BORÇLANMASI YAPABİLİRMİYİM?
  3-) SGK’ dan 5300 PRIM GUNUNDE VE 49 YAŞINDA EMEKLİ OLABİLECEĞİMİ SÖYLÜYORLAR, AMA 49 YAŞINDAKİ KISMA KADAR KISMI DIŞARIDAN ÖDERSENİZ BAĞ-KUR ‘ DAN EMEKLİ OLABİLİRSİNİZ DİYORLAR BU DURUM DOĞRUMU?
  4-) SSK İÇİN FİİLEN ÇALIŞMA İLE DIŞARIDAN ÖDEME ARASINDA ÇOK BÜYÜK FARK VAR. SSK İÇİN DIŞARIDAN ÖDEME İÇİN NERDEN BAKSANIZ 80.000 TL’ DEN BAHSEDİLİYOR BU DOĞRUMUDUR.
  5-) Amerika ile Türkiye arasında SGK haklarının devri konusunda bir anlaşma varmı? Yurt dışındaki çalışmalarımı illa oradan bir yazı ilemi çözebilirim? Pasaport yeterli olmazmı?

  Lütfen e-mail ile sizden cevap alabilirmiyim?

  Saygılarımla.

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   49 yaş ve 5300 prim günü şartlarını sağlamanız gerekmektedir. Askerlik borçlanması yapabilirsiniz. Prim gününüzü arttıracaktır. Bağ kur kısmında detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz. Doğrudur 80 bin tl olabilir. Yüksek primdir. Yurt dışı ile ilgili konularda konsolosluğa başvurabilirsiniz.

 4. mustafa koçdemir diyor ki:

  Emeklilik yaşı kac 1996 SGK girisim

  1. Seren Özmoral diyor ki:

   Ne zaman emekli olacağınızı biz hesaplayamıyoruz ancak size vereceğimiz link yardımıyla hesaplayabilirsiniz Mustafa Bey. http://sgkhizmetsorgulama.com/ne-zaman-emekli-olabilirim/

 5. Ender Aydın diyor ki:

  Hürcan bey / Seren Hanım,

  TOPLAM SSK GÜN SAYIM 4711. 01.06.1968 doğumluyum. Askerliğimi iş hayatına başladıktan çok uzun süre sonra 37 yaşında yaptım. 5300 prim gününde emekli olabileceğim. Bununla ilgili 4 sorum olacak;

  1-Askerliğimi iş hayatına başladıktan çok sonra bile yapmam dışarıdan askerlik borçlanması yapamayacağım anlamına gelmez herhalde?

  2-Askerlik borçlanması yaparsam TOPLAM SSK GÜN SAYIM artacaktır herhalde?

  3-Bu arada şu anda yaşım 47. Zaman zaman iş hayatında 6 aylık veya 1 senelik boşluklarım oldu. Bunlarıda geçmişe dayalı olacak şekilde dışarıdan borçlanma ile ihtiyacım olacak kısım kadar doldurabilirmiyim? Bu şekilde de emekli olabilirim herhalde?

  4-En son primimi SSK dan ödersem sanırım SSK emeklisi olurum. BAĞKUR emeklisi olmak istemiyorum çünkü.

  Lütfen e-mail ile sizden cevap alabilirmiyim?

  Saygılarımla.

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   Askerlik borçlanması yapabilirsiniz.
   SSK gün sayınız artacaktır.
   Geriye dönük prim ödemesi yapamıyorsunuz.
   SSK’dan emekli olursunuz.

 6. KADİR BABACAN diyor ki:

  Gürcan Bey,

  Merhaba.

  Ben askerliğimi yaklaşık 2100 prim ödedikten sonra ( bu arada lisans ve master eğitimlerim ve yurt dışı eğitimlerimden dolayı geç yaptım ) askerliğimi geç yaptım. Basından ve sosyal medyadan bazen şöyle haberler okuyorum. İş hayatına başladıktan sonra yapılan askerlik için sonradan askerlik borçlanması yapılamaz diye. Bu doğrumudur?

  Bilgilendirme yapabilirseniz sevinirim.

  Saygılarımla,

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   Askerlik borçlanması yapılır. Ancak emeklilik yaşınızı geriye çekmez sadece prim arttırır.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.