SGK GÜN SORGULAMA | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

SGK GÜN SORGULAMA

sgk

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun işlemlerini de internet üzerinden kolayca yapabilmekteyiz. Bunlardan birisi ise gün sorgulama işlemidir ve bizlerde bu yazımızda size SGK gün sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızdan bahsedeceğiz. SGK hizmet sorgulama işleminizi iki şekilde yapabilirdiniz. İsterseniz E-Devlet üzerinden E-Devlet şifreniz ile isterseniz de şifresiz olarak sadece size ait kimlik bilgilerinizle SGK gün sorgulama işleminizi gerçekleştirebiliyordunuz. Ancak E-SGM sistemi 2015 Nisan ayında ani bir kararla kapatıldı. Bunun sebebi olarak da E-SGM sisteminin sunduğu yanlış bilgiler yüzünden insanların yanılması ve sadece kişisel bilgiler olduğundan kolaylıkla bir başkasının bilgilerine ulaşılabilmesi verildi. O tarihten beri bu işlem için hizmet veren tek site E-Devlet’tir. E-Devlet üzerinden de E-SGM üzerinden ulaşabildiğiniz tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu bilgilerden bazıları; işe giriş ve işten çıkış, ne zaman işe girdiğiniz, prim tutarınızın ne kadar olduğu ve toplam prim gün sayınızdır.

E-Devlet Portalından SGK Gün Sorgulama Nasıl Yapılır?

SGK gün sorgulama birçok sorgulama işlemi E-Devlet üzerinden yapılabilmektedir. E-Devlet üzerinden SSK gün sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmek için öncelikle bir E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Bir E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında size özel olacak olan E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi almış ve daha sonra unutmuş veya kaybetmişseniz yine size en yakın PTT şubesine giderek 4 TL karşılığında yeni bir şifre alabilirsiniz. Çünkü bu şifre E-Devlet sitesi üzerinden yapılan bütün işlemler için geçerlidir. Bir E-Devlet şifresi edindikten sonra yazımızın devamında sizlere vermiş olduğumuz bilgileri takip ederek SGK sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikli olarak yazımızın sonunda yer alan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılan yeni ekranda ‘kimliğimi şimdi doğrula’ yazısının üzerine tıklanmalıdır.

4

Daha sonra ise sizden T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. Bu bilgilerin doğruluğundan emin olarak gerekli yerlere yazdıktan sonra ‘sisteme giriş yap’ yazılı kutucuğun üzerine tıklanmalıdır.

Kimlik Doğrulama Platformu

Sistem girişinizi sağladıktan sonra SGK gün sorgulama işleminizi kısa bir süre içerisinde tamamlamış oluyorsunuz. Böylelikle istediğiniz bilgiye kolay bir şekilde ulaşmış oluyorsunuz.

E-Devlet Şifresi İle SSK Gün Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi İle BAĞKUR Gün Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı Gün Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. mehmet diyor ki:

  rapor parasını öğrenemedim

 2. mehmet diyor ki:

  kaç gün içinde yatıyor?

  1. Hurcan Karatas diyor ki:

   1 aydan kısa sürede yatmaktadır.

 3. bülent diyor ki:

  cok güzel

 4. mehmet emin diyor ki:

  1991 sikortaya kirşimvar 2015 katar kacgunbirimolmuştur

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   PTT den E-Devlet şifresi alarak E-Devlet ssk hizmet dökümü ile sorgulama yapabilirsiniz.

   1. Yasin diyor ki:

    Hizmet sorgulamasi nasil oluyor

    1. Hürcan Karataş diyor ki:

     E-devlet sistemi üzerinden hizmet dökümünüzü görebilirsiniz. Sayfanızda hizmetlerinizin detaylı dökümü bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.