SGK GİRİŞ | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

SGK GİRİŞ

ilk-is-gunu-onur-kurtay

SGK giriş yapmanız için nüfus cüzdanı fotokopiniz, adres bilgileriniz gibi evraklarınızla muhasebeye uğramanız yeterli olacaktır. Sağlık raporu ve özlük raporları da istenebilir. İşvereniniz ya da işveren kurumunuzun belirttiği evraklar ile birlikte SGK işe giriş işleminizi yaptırabilirsiniz. SGK işe giriş tarihinizi  öğrenebilmenizin iki yolu vardı. Ancak bu yollardan E-SGM üzerinden şifresiz olarak yapılan işlemi artık kullanamıyoruz. Bunun nedeni ise sitenin kapatılmasıdır. Sitede verilen bazı bilgilerde hataların olması ve insanların bu yüzden siteye giriş yapmamaları nedeni ile siteye giriş oranın ciddi oranda düşmesinden dolayı Sosyal Güvenlik Kurumu’nun almış olduğu karar doğrultusunda süresiz olarak site kapatılmıştır. Diğer bir yol olan E-Devlet sitesi üzerinden yapılan sorgulama işlemi günümüzde halen daha kullanılmaya devam etmektedir. Bu nedenle bizde bu yazımızda sizlere E-Devlet üzerinden SGK giriş sorgulamasının nasıl yapılacağını anlattık.

SGK Giriş Nasıl Sorgulanır?

SGK yani SSK 4A, BAĞ-KUR 4B, Emekli Sandığı 4C giriş sorgulamalarınızı E-Devlet şifreniz varsa E-Devlet sitesi üzerinden kolaylıkla yapılmaktadır.

E-Devlet Sistemi Üzerinden SGK Giriş Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılmaktadır ?

E-Devlet ile SGK giriş sorgulama için sizlerle paylaştığımız bilgileri takip etmeniz gerekmektedir. Öncelikle sorgulama işleminin yapılacağı sayfaya yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılacak olan yeni ekranda ilk olarak T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi gerekli yerlere doğru bir biçimde yazarak ‘sisteme giriş yap’ yazısının üzerine tıklanarak sistem girişi sağlanmalıdır. Daha sonra ekranın sol köşesinde yer alan “e-hizmetler” seçeneğini tıklayınız ve hizmet listesinden Sosyal Güvenlik Kurumu’nu bulunuz. Bu işlemlerden sonra 4A hizmet dökümü, 4B hizmet bilgisi ya da isteğe bağlı 4C seçeneklerinden istediğinizi tıklayarak SGK işe girişinizi sorgulayabilirsiniz. Bu adımları takip ederek işleminizi çok kısa bir süre içerisinde tamamlayabilirsiniz.

Son olarak da sizlere kurumlarca istenilen giriş belgesinin internetten, yeterli olamayacağı durumlar ile karşılaşmanız halinde SGK Müdürlükleri’nden de işe giriş tarihi alabileceğinizi belirtmek isteriz.

E-Devlet ile SGK Giriş Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.