SGK GİRİŞ SORGULAMA | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

SGK GİRİŞ SORGULAMA

sgk-logo

SGK Giriş Sorgulama Nedir?

SGK işe giriş bilgileriniz için gerekli hassasiyeti göstermek sizin için kaçınılmaz bir sorumluluktur. Emeklilik için yapılacak hesaplama veya emekli maaşı öğrenme işlemleri için işe giriş bilgileriniz istenecektir. Tüm bunlar zaten elinizde bulunan bilgiler olduğu için emeklilik ile veya diğer tüm alanlarla ilgili işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. SGK giriş sorgulama işlemi ile sadece emeklilik gün tarihinizi değil iş ile ilgili birçok bilgilerinize de ulaşabilirsiniz. İşten ayrıldığınız takdir de bu bilgi ilgili yerler de yer alacaktır. Bu bilgilere ulaşmak için önceleri direkt olarak kurumlara gidip başvuruda bulunmamız gerekmekteydi. Artık kurumlar için internet üzerinden kullanılan uygulamalar sayesinde bu bilgilere dakikalar içerisinde kolaylıkla ulaşabiliyoruz.

SGK giriş sorgulaması iki farkı site üzerinden yapılmaktaydı ancak bunlardan birisi şifresiz olarak E-SGM sitesi olup bu sitede verilen bilgilerde hatalar olması ve bu nedenle insanlar tarafından tercih edilmeyerek siteye girişin azalmasından dolayı sosyal Güvenlik Kurumu’ nun almış olduğun karar doğrultusunda siteni kapatılmasına karar verilmiştir. Bu nedenle artık bu sorgulama işlemi birçok sorgulama işlemine ev sahipliği yapan E-Devlet sitesi üzerinden şifreli olarak yapılmaktadır. Bizlerde bu yazımızda sizlere E-Devlet şifresi ile yapılan SGK giriş sorgulama işleminin nasıl yapıldığını anlattık.

E-Devlet Üzerinden SGK Giriş Sorgulama

SGK giriş sorgulama işleminizi E-Devlet üzerinden de kolaylıkla yapabilirsiniz. İlk olarak bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer daha önceden edinmiş olduğunuz bir şifreniz yoksa E-Devlet şifrenizi herhangi bir PTT bürosundan 2 TL karşılığında alabilirsiniz. Daha sonra ise sorgulama işleminizi yapacak olduğunuz sayfaya ulaşmak için yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılacak olan ekranda ‘kimliğimi şimdi doğrula’ yazılı kutucuğun üzerine tıklamanız gerekmektedir. Açılacak olan yeni ekranda T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenmektedir. Bu bilgilerin doğruluğundan emin olarak gerekli yerlere yazarak ‘sisteme giriş yap’ diyerek sistem girişinizi sağlamanız gerekmektedir. Böylelikle yukarıda verilen bilgileri adım adım takip ederek sisteme giriş yaptığınızda SGK giriş bilgilerinize ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden SSK Giriş Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Üzerinden BAĞ-KUR Giriş Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Üzerinden Emekli Sandığı Giriş Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.