SGK EVRAK TAKİBİ | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

SGK EVRAK TAKİBİ

evrak

Bu yazımızda size SGK evrak takibi işleminizi nasıl yapacağınızdan bahsedeceğiz. SGK evrak takibi işleminizi SGK’nın resmi sitesinden yapabilirsiniz. Yazımızın devamında size SGK evrak takibi çeşitlerinden ve takip edeceğiniz evrağınızı nasıl yapacağınızı söyleyeceğiz.

SGK Evrak Takibi Çeşitleri

SGK evrak takibi işleminiz için size dört farklı yol sunmaktadır. Bunlar;

  1.    Evrak Kayıt ve Takip Sistemi: Sosyal Güvenlik Kurumu’na ait standart evraklarınızı takip etmek için kurulan bir sistemdir.
  2.    2022 Evrak Takip Sistemi: Malulenlik durumunuza ait evraklarınızı takip etmek için kurulan bir sistemdir.
  3.    Emeklilik İşlemleri Takip Sistemi: Emeklilik işlemlerinizi takip etmek için kurulan bir sistemdir.
  4.    4-C Emeklilik İşlemi Takibi: 4C yani Emekli Sandığı kurumuna ait evraklarını takip etmek için kurulan bir sistemdir.

1. Evrak Kayıt ve Takip İşlemimi Nasıl Yapabilirim?

SGK evrak takibinizi yapmak için öncelikle yazının sonunda verilmiş olan linklerden size uygun olanı tıklayınız. Açılacak olan sayfaya T.C. kimlik numaranızı ve evrak kayıt yılını giriniz. Girilen bilgilerin doğru olduğundan emin olduktan sonra ” Evrak Ara ” butonuna tıklayınız. SGK evrak takibi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

2. 2022 Evrak Takip İşlemimi Nasıl Yapabilirim?

 Malulluk durumunuza ait evraklarınızı takip etmek için öncelikle yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Açılacak olan sayfaya Varide/Evrak numaranızı ve Varide/Evrak tarihinizi giriniz. Girilen bilgilerin doğru olduğundan emin olduktan sonra ” Sorgula ” butonuna tıklayarak SGK evrak takibi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

3. Emeklilik İşlemleri Evrak Takip İşlemimi Nasıl Yapabilirim?

Emeklilik işlemlerinize ait evrak takip işleminiz için öncelikle aşağıda size ait olan bağlantıya tıklayınız. Açılacak olan sayfaya T.C. kimlik numaranızı ve başvuru esnasında vermiş olduğunuz cep telefon numaranızı giriniz. Başvuru esnasında cep telefon numaranızı vermediyseniz ilgili yere 0(000) 000 00 00 giriniz. SGK evrak takibi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

4. 4-C Emeklilik İşlemleri Evrak Takip İşlemimi Nasıl Yapabilirim?

4C ye yani Emekli Sandığı kurumuna ait olan SGK evrak takibi işleminiz E-Devlet üzerinden yapılan bir takip sistemidir. E-Devlet sistemi üzerinden SGK evrak takibi işleminiz için öncelikle aşağıda verilen bağlantıya tıklayınız. Önünüze gelecek olan sekmeden ” Kimliğimi Şimdi Doğrula ” butonuna tıklayınız. Kimliğinizi doğrulamak için T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Girilen bilgilerin doğru olduğundan emin olduktan sonra ” Sisteme Giriş Yap ” butonuna tıklayınız. SGK evrak takibi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Evrak Kayıt Ve Takibi İçin TIKLAYINIZ!

2022 Evrak Takibi İçin TIKLAYINIZ!

Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi İçin TIKLAYINIZ!

4-C Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.