SGK EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

SGK EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA

borç sorgulama

SGK emekli maaşı hesaplaması yapabilmek bazı koşullara bağlıdır. Bu koşullar arasında önem taşıyan özellikle ilk işe giriş tarihinizdir ancak bu tarihe çıraklık ya da stajyerlik dahil edilmemektedir. Son açıklamalarla devletin mali açıklarından dolayı kısa sürede emekli olma durumunun kalkması planlanmaktadır. SGK emekli maaşı hesaplamasını yaparken göz önünde bulundurmamız gereken üç tarih var. Bu tarihlerden ilki 31 Aralık 1999, ikincisi 1 Ocak 2000, üçüncüsü ise 01 Ekim 2008 tarihidir.

Ortalama yıllık kazancın aylık bağlama oranıyla ile çarpımı SGK emekli maaşıhesaplamalarını yapar. Ancak sigorta terimleriyle çok fazla içli dışlı olmayan insanların bu hesaplamaları yapamayacağından dolayı sizlerin SSK emekli maaşı hesaplaması yapabilmeniz için hesaplama motorları üretilmiştir. Şimdi sizler ile bu hesaplama motorlarını inceleyeceğiz.

SGK Emekli Maaşı Hesaplama Nasıl Yapılır?

SGK emekli maaşı hesaplaması yapabilmek için hesaplama motoruna T.C. kimlik numaranızı, SSK sicil numaranızı, baba adınızı, bağlı olduğunuz nüfus ilinizi ve doğum tarihinizi ay, gün ve yıl olarak girmeniz gerekmektedir.

SGK Emekli Maaşı Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.