SGK BORÇ ÖDEME | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

SGK BORÇ ÖDEME

sgk

SGK borç ödeme işlemlerinizi internet üzerinden yapabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak istenilen bilgileri girdiğinizde varsa eğer borçlarınızı görüntüleyebilir ve SGK borç ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem E-Devlet şifresi ile yapılıyorken E-SGM sitesi üzerinden şifresiz olarak da yapılmaktaydı. Ancak bu sitenin kapatılması nedeni ile sorgulama işleminizi yalnızca E-Devlet üzerinden yapabilmektesiniz. Bizlerde bu yazımızda size E-Devlet sistemi ile SGK prim ödeme işleminin nasıl yapıldığını anlattık. Vermiş olduğumuz bu bilgileri sırası ile takip ettiğinizde sorgulama işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

SGK Borç Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır ?

Bu işlem E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifresi ile yapıldığından öncelikle bu şifreye sahip olmanız gerekmektedir. Bu nedenle daha önce E-Devlet şifresi almadıysanız size en yakın PTT şubesine giderek 2 TL ücret karşılığında şifrenizi alabilir ve tüm E-Devlet sorgulamaları için kullanabilirsiniz.

Sorgulama işleminizi yapacak olduğunuz sayfaya yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız bağlantı adresine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Arkasından açılacak olan yeni ekranda ‘kimliğimi şimdi doğrula’  diyerek sayfa yönlendirmesini bekleyiniz. Arkasından sizden T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi doğru bir şekilde yazarak ‘sisteme giriş yap’ yazılı kutucuğun üzerine tıklayınız. Sistem girişinizi sağladıktan sonra SGK borcunuzu kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz.

SGK Borç Ödeme İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.