GSS TESCİL SORGULAMA | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

GSS TESCİL SORGULAMA

randevu alma

GSS olarak bilinen Genel Sağlık Sigortası ülkemizdeki bütün vatandaşların sosyal sağlık güvencelerinden faydalanabilmeleri için kurulmuş bir sistemdir. Genel Sağlık Sigortası kapsamından faydalanabilmek için vatandaşların kişiye göre değişen miktarlarda prim ödemeleri gerekmektedir. Genel Sağlık Sigortası olarak bilinen GSS tescil sorgulama sistemi ile primlerinizin ödenip ödenmediğini sorgulayabilirsiniz. Tescil sorgulama işlemi iki şekilde yapılmaktaydı. Bunlardan ilki halen daha kullanılan E-Devlet üzerinden şifreli olarak yapılan işlemdir. Bir diğeri ise E-SGM sitesi üzerinden şifresiz olarak yapılan işlemdi ancan siteye giriş sayısında ciddi oranda düşüşün olması nedeniyle sitenin kapatılmasına karar verilmiştir. Bu nedenle bizlerde yazımızda E-Devlet üzerinden yapılan GSS tescil sorgulamanın nasıl yapıldığını anlattık.

E-Devlet Üzerinden GSS Tescil Sorgulamayı Nasıl Yapabilirim?

E-Devlet üzerinden GSS tescil sorgulama işlemi yukarıda da belirttiğimiz gibi şifre ile yapılmak bu şifrenizi daha önceden almadıysanız size en yakın PTT şubesine giderek 2 TL ücret karşılığında alabilirsiniz. Almış olduğunuz bu şifreyi E-Devlet üzerindeki tüm işlemler için kullanabilir dilerseniz şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Sorgulama işleminizi yapacak olduğunuz sayfaya ulaşmak için öncelikle yazımızın sonununda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Arkasından açılacak olan yeni ekranda ‘kimliğimi şimdi doğrula’ yazısının üzerine tıklamanız gerekmektedir. Arkasından sizden T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. Bu bilgileri doğru bir şekilde yazarak ‘sisteme giriş yap’ yazılı kutucuğun üzerine tıklanması gerekmektedir. Böylelikle GSS tesciliniz ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmış olacaksınız.

E-Devlet Üzerinden GSS Tescil Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.