GSS SORGULAMA | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

GSS SORGULAMA

gss

GSS sorgulama işleminizi gelişen teknoloji ile birlikte internet üzerinden yapabilmeniz mümkündür. Ülke genelinde 18 yaşını geçmiş ve sigortası olmayan bütün vatandaşlarımız GSS yani Genel Sağlık Sigortası kapsamına girmiştir. Genel Sağlık Sigortası primlerini düzenli olarak yatırmanız gerekmektedir. Durumu el vermeyen vatandaşlarımız gelir testlerine tabi tutulacaklar. Gerçekten durumları olmayanlar için GSS primleri devlet tarafından yatırılacaktır. 18 yaşını geçmiş erkek öğrenciler için de GSS borcu görünmektedir. Öğrenci arkadaşlarımız sorgulamalarını yapsınlar. Eğer borç görünürse öğrenci belgeleriyle birlikte bir SGK binasına giderek borçlarını sildirebilirler. Bu kapsamda bir GSS sorgulaması yaptırmanız sizin için yararlı olacaktır.

E-Devlet Şifresiyle GSS Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Bu işlemi yapabilmek için öncelikle E-Devlet şifrenize ihtiyaç vardır. Bu şifreyi sorgulama işlemini yapmadan almanız gerekmektedir ve şifre herhangi bir PTT şubesinden 2 TL ücret karşılığında alınmaktadır. Şifrenizi isterseniz değiştirerek veya değiştirmeden E-Devlet üzerinden yapılan bütün sorgulama işlemleri için kullanabilirsiniz.

Sorgulama işlemini yapacak olduğunuz sayfaya yazımızın sonunda paylaşmış olduğumuz bağlantı adresinden ulaşabilirsiniz. Linke tıklayarak açmış olduğunuz yeni erkanda ‘kimliğimi şimdi doğrula’ yazılı yere tıklamanız gerekiyor. Arkasından da yeni sayfada sizden T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi doğru bir şekilde istenilen yerlere yazarak ‘sisteme giriş yap’ yazılı kutucuğun üzerine tıklanması gerekmektedir. Böylelikle sadece birkaç dakika içerisinde sistem girişini sağladıktan sonra Genel Sağlık Sigortanız hakkındaki ayrıntılı tüm bilgilere ulaşmış olacaksınız.

E-Devlet Şifresiyle GSS Sorgulama İçin TIKLAYINIZ !Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.