GSS PRİM SORGULAMA | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

GSS PRİM SORGULAMA

gss

İlk olarak Genel Sağlık Sigortası yani GSS zorunlu bir sigortadır. Bu durumda olan kişiler prim ödemek zorundadırlar. Bu primleri herhangi bir geliri olmayan kişilerin, gelirlerinin olmadığının ispat edilmesiyle beraber bu primleri ödemeleri yapmak zorunda değillerdir. Bu kişilerin primleri devlet tarafından karşılanır. Gelir testi yaptırmadan GSS prim borcu ödemek zorunda olan kişilerin durumları ise Genel Sağlık Sigorta uygulamasında belirtilmiştir. Sizde GSS prim sorgulamanızı yapmadıysanız en kısa zamanda Genel Sağlık Sigortası prim sorgulamanızı yapıp bir sürprizle karşılaşmayı engelleyebilirsiniz. Peki GSS prim sorgulamanızı nasıl yapacaksınız?

GSS Prim Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu işlem birçok sorgulama işleminin yapıldığı E-Devlet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Öncelikli olarak bu işlemi yapabilmeniz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır ve eğer daha önceden bu şifreyi almadıysanız herhangi bir PTT şubesine giderek 2 TL ücret karşılığında şifrenizi alabilirsiniz. Almış olduğunuz bu şifreyi dilersiniz değiştirerek bütün E-Devlet işlemlerinizi bu şifre ile yapabilirsiniz.

Sorgulama işleminizi yapacak olduğunuz sayfaya yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Sonrasında açılan yeni ekranda ‘kimliğimi şimdi doğrula’ yazılı yere tıklamanız gerekmektedir. Sizden T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir ve bu bilgileri doğru bir şekilde gerekli yerlere yazarak ‘sisteme giriş yap’ kutucuğuna tıklamanız gerekmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra GSS priminiz ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabileceksiniz.

GSS Prim Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ !Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.