GENEL SAĞLIK SİGORTASI BORÇ SORGULAMA | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

GENEL SAĞLIK SİGORTASI BORÇ SORGULAMA

maaş sorgulama

Genel Sağlık Sigortası yani kısaltılmış adıyla GSS, tüm vatandaşların sağlık güvencelerinden yararlanabilmeleri amacıyla kurulmuş bir sistemdir. Bu yazımızda sizler için Genel Sağlık Sigortası borç sorgulama işlemini nasıl yapacağınızdan bahsedeceğiz. Genel Sağlık Sigortalı olarak tescil yaptırdıktan sonra dilerse hastaneye gitsin veya gitmesin primlerini düzenli olarak ödemek zorundadır. Prim borçlarınızı ödemediğiniz taktirde üzerinden yıllarda geçse borcunuzu zamlı ve faizli olarak ödemek zorunda kalırsınız. Bu yüzden Genel Sağlık Sigortası borç sorgulama işleminizi yapıp borçlarınızı takip etmelisiniz.

Genel Sağlık Sigortası Borç Sorgulamayı Nasıl Yapabilirim?

Bu sorgulama birçok kurumunda işlemlerinin yapıldığı E-Devlet sistemi üzerinden şifreli olarak yapılmaktadır. İşlemin yapılacağı sayfaya ulaşmak için yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız yeterlidir. Açılacak olan yeni ekranda öncelikli olarak ‘kimliğimi şimdi doğrula’ yazısının üzerine tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra karşınıza çıkan sayfada ilk olarak T.C. kimlik numaranızı arkasından E-Devlet şifrenizi gerekli yerlere eksiksiz olarak yazarak ‘sisteme giriş yap’ yazılı kutucuğun üzerine tıklamalısınız. Ayrıca istenilen E-Devlet şifrenizi daha önce almadıysanız size en yakın PTT şubesine giderek 2 TL ücret ödeyerek alabilirsiniz.

Yazımızda anlattığımız sıraya uyarak adımları takip ettiğiniz zaman sistem girişinizi sağladıktan sonra Genel Sağlık Sigortası borcunuzla ilgili tüm ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Genel Sağlık Sigortası Borç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.