EMEKLİLİK SİCİL NO SORGULAMA | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

EMEKLİLİK SİCİL NO SORGULAMA

ssk-emeklilik

Emeklilik sicil no sorgulama nasıl yapılır sorusunun yanıtını öğrenmenizde size bu yazımızda yol göstereceğiz. Emekli sicil no sorgulama işlemi için aşağıda verdiğimiz bağlantı adresine tıklayarak işleme başlayabilirsiniz. Bağlantı adresine tıkladıktan sonra karşınıza gelen  sayfa içerisinde emekli sicil no sorgulama işlemi yapmak için bilgileri doğru girmeniz gerekmektedir. Aşağıda verdiğimiz bilgileri takip ederek işleminiz tamamlayabilirsiniz.

Emeklilik sicil no sorgulama işlemi artık yalnızca E-Devlet sistemi üzerinden şifreli olarak yapılmaktadır. Şifresiz işlem gerçekleştiren E-SGM resmi sitesi kapatıldığı için şifresiz işlem gerçekleştirebilmemiz mümkün değildir. E-Devlet sistemi üzerinden emeklilik sicil no öğrenme işlemi için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte giderek başvuruda bulunmanız yeterlidir. Kimlik bilgileriniz ve 2 TL işlem ücreti karşılığında şifrenizi alabilirsiniz.

 

E-Devlet Emeklilik Sicil No Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Şifresiz bir şekilde emeklilik sicil no sorgulama işlemini gerçekleştirebileceğiniz gibi, E-Devlet şifresine sahip olan vatandaşlar aynı sorgulamayı E-Devlet sistemi üzerinden de gerçekleştirebilir. Emeklilik sicil no sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmek için aşağıda verdiğimiz adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

  • Yazının sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız.
  • Önünüze gelen ekran aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

4C Tescil Kaydı

  • Sonrasında açılan sayfa ise yine aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan kimlik doğrulama işlemini ok işaretleri ile gösterilen alanlara sırası ile T.C. kimlik numaranız ile birlikte sahip olduğunuz E-Devlet şifresini yazınız.
  • Daha sonra bilgilerinizi kontrol edip, doğruluğundan emin olduktan sonra aynı sayfada bulunan ve resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

Kimlik Doğrulama Platformu

  • Tüm bu işlemlerden sonra emeklilik sicil no sorgulamanızı yapacağınız ekran karşınıza gelecektir.

E-Devlet Emeklilik Sicil No Sorgulama İşlemi için TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.