EMEKLİLİK MAAŞI SORGULAMA | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

EMEKLİLİK MAAŞI SORGULAMA

timthumb

Çalışmakta olan herkesin hayali bir gün emekli olabilmektir. Emekli olabilmek için Sosyal Güvenlik Kurumu’na belirli miktarda primler yatırırlar. Sadece prim yatırmak emekli olmak için yeterli olmamaktadır. Ayrıca emeklilik yaşını beklemek gerekmektedir. Gerekli miktarda primi yatırıp, emeklilik yaşını da dolduran herkes emekli olabilmektedir. Emekli olduktan sonra bir diğer merak konusu ise emeklilik maaşıdır. Çalışan herkes emeklilik maaşının ne kadar olacağını  merak eder. Biz bu yazımızda size emeklilik maaşı sorgulamanın nasıl yapılacağını anlatacağız.

Daha önceden emekli maaşı sorgulama işlemi ve buna benzer birçok önemli ve gerekli işlemi iki resmi site bulunmaktaydı. Şifresiz olarak işlem gerçekleştiren E-SGM resmi sitesi ve şifreli olarak işlem gerçekleştiren E-Devlet resmi sitesi. Bunlardan şifresiz işlem gerçekleştirebildiğimiz E-SGM resmi sitesinin kalıcı olarak kapatılması ile birlikte artık bu işlemleri E-Devlet sistemi üzerinden şifreli olarak yapmak durumundayız.

E-Devlet sistemi ile emeklilik maaşı sorgulama işlemi için bir şifreye ihtiyacınız vardır. Bu şifre E-Devlet şifresidir. Bu şifreyi PTT şubelerinden kimlik bilgileriniz ve 2 TL işlem ücreti karşılığında teslim alabilirsiniz. Unutmayınız ki şifreniz sadece size özeldir.

Emeklilik Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Emekli maaşı sorgulama işleminizi yazının devamında 4A/SSK, 4B/BAĞ-KUR, 4C/Emekli Sandığı şeklinde ayrıntılı olarak anlatacağız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Emeklilik Maaşı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden yapacağınız işlemlerde yukarıda da değindiğimiz gibi şifrenizin olması gerekmektedir. Şifrenizi PTT şubelerinden edindikten sonra emeklilik maaşı sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

 • İlk olarak yapmanız gereken yazının sonunda verdiğimiz bağlantı adresler arasından size uygun olan bağlantı adresine tıklayınız.
 • Açılan sayfa da sizden “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayarak kimlik doğrulama işlemini yapmanız istenecektir. Aşağıdaki resimde daire içerisine alınarak gösterilmiştir.

Kimlik Doğrulama

 • Kimlik doğrulama işleminizi aşağıdaki resimde ok işaretleri ile gösterilen yerlere TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi yapınız. Daha sonra daire içerisine alınmış olan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

Kimlik Doğrulama Platformu

 • Açılan sayfadan emekli maaşı sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

4A Emeklilik Maaşı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

4B Emeklilik Maaşı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

4C Emeklilik Maaşı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Rukiye Karagöz diyor ki:

  maaşımı öğrenmek istiyorum sistem güzel

  1. Seren Özmoral diyor ki:

   Size vereceğimiz link yardımıyla emekli maaşınızı hesaplayabilirsiniz Rukiye Hanım. http://sgkhizmetsorgulama.com/sgk-emekli-maasi-hesaplama/

 2. Ahmet Raci KARAGÖZ diyor ki:

  başaralı

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.