EMEKLİ SANDIĞI MAAŞ SORGULAMA | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

EMEKLİ SANDIĞI MAAŞ SORGULAMA

emekli-sandigi

Çalışan bireylerin sağlık hizmeti ve diğer hizmetlerden yararlanabilmeleri ve emekli olabilmeleri için sosyal güvenceleri olmalıdır. Emekli Sandığı gibi sigorta kurumlarına prim ödenmektedir. Primler karşılığında emekli maaşı alınır. Maaş sorgulama işlemlerini yaparak emekli maaşınızın miktarını veya kesinti olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu işlemi E-Devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz. E-Devlet şifresi ile devlet kurumundaki birçok işleminizi kolaylıkla online olarak gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi nereden ve nasıl alabileceğinizi yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.

 

Şifreli olarak yapılan bu işlem daha önceden şifresiz olarak da yapılabiliyordu. E-Sgm resmi sitesi ile yapılabilen bu işlem artık yalnızca E-Devlet sistemi üzerinden yapılıyor. E-SGM resmi sitesinin kapatılması nedeni ile şifresiz işlem gerçekleştirmek artık mümkün değildir.

Size özel E-Devlet şifrenizi sizen en yakın PTT şubesinden kimlik bilgileriniz ve 2 TL işlem ücreti karşılığında teslim alabilirsiniz. Bu şifre ile E-Devlet sistemi üzerinden herhangi bir işlem gerçekleştirebilirsiniz.

 

E-Devlet Emekli Sandığı Maaş Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden Emekli Sandığı maaş sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Açılacak olan sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan ”Kimliğimi Şimdi Sorgula” butonuna tıklayınız.

4C Emeklilik Aylık Bilgisi

Daha sonra açılacak sayfada resimde de ok işaretleri ile gösterilmiş olan ve sizden istenilen T.C. kimlik numarası ve E-Devlet şifresinizi yazınız. Bilgilerinizin doğruluğundan emin olduktan sonra aynı sayfada bulunan ve resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

Kimlik Doğrulama Platformu

Emekli Sandığı maaş sorgulama işleminizi başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı Maaş Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.