EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİLİK SORGULAMA | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİLİK SORGULAMA

emeklilik

Emekli olabilmek için ülkemizde belirli kurumlara prim ödenmesi gerekmektedir. Bu kurumlardan biri de Emekli Sandığıdır. Emekli Sandığı emeklilik sorgulama işlemini yaparak emeklilik sürenizin ne kadar olduğunu, emekli olduğunuzda ne kadar maaş alacağınız vb. gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki başlıkta size Emekli Sandığı emeklilik sorgulama işleminin nasıl yapıldığını anlatacağız.

Emekli Sandığı Emeklilik Sorgulama Nasıl Yapılır?

4/C kapsamında yani eski adıyla 657’li veya 4/C kapsamındaki vatandaşların Emekli Sandığı emeklilik sorgulamasını açıklamalarımız doğrultusunda yaparak emekli aylık ve ikramiye bilgilerine erişebilirler. Emekli Sandığı emeklilik sorgulaması için emekli maaşı hesaplama bağlantımıza tıkladığınızda karşınıza çıkacak sayfada hesaplama yapabilmeniz için; kademe, derece aylık tarihi bölümlerini doldurmalısınız.

Emekli Sandığı emeklilik sorgulamanızda makam, temsil, görev tazminat seçeneklerini doldurma zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Bu bilgiler hakkında bilginiz yok ise unvan bilginizi doldurmanız gerekmektedir. Emekli Sandığı emeklilik sorgulamasını yapmış bulunmaktasınız, ekranda görebilirsiniz. Ancak Emekli Sandığı emeklilik sorgulaması sizin girdiğiniz doğrultuda gerçekleşeceğinden dolayı kesin bilgiler değildir ve resmi bir geçerliliği bulunmamaktadır.

Bilgilerinizi girip Emekli Sandığı emeklilik sorgulamanızı yapınca karşınıza;  kıdem ikramiye, kadrosuzluk aylığı, kıdem aylığı, makam aylığı, taban ikramiye, bağlanacak aylık, memur özel hizmet aylığı, temel aylık, taban aylığı, toplam ikramiye ek aylık ve aylık ikramiye bilgileriniz açılacaktır. Bu bilgiler size ihtiyacınız olacak tüm bilgileri verecektir.

Emekli Sandığı Emeklilik Sorgulamanızı Hesaplamak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.