E-DEVLET | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

E-DEVLET

e devlet işlemleri

Artık kamu kuruluşlarında sıra bekleme devri kapandı. Kendi E-Devlet şifrenizi alarak kendi işlemlerinizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

E-Devlet şifresini almak çok kolay. Kendinize en yakın PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında E Devlet şifrenizi alabilirsiniz. E-devlet şifrenizi alabilmek için nüfuz cüzdanınız ile başvurmanız gerekmektedir. Size verilen zarftaki şifre ile E Devlet sitesine giriş yaptıktan sonra şifrenizi değiştirmeniz  tavsiye edilir. Eskiden olduğu gibi şifre kaybetme gibi durumlarda tekrar PTT’ye gitmek istemiyorsanız karşınıza çıkacak bilgileri doldurarak işleminize devam etmeniz gerekmektedir. Eğer bu kısmı atlar ve E-Devlet şifrenizi kaybederseniz tekrar PTT’ye gidip 4 TL’ye şifre talebinde bulunmanız gerekmektedir.

E Devlet üzerinden yaptığınız tüm işlemleri T.C. numaranızı girerek işlem yapmış gibi ya da altına imza atmış gibi düşünebilirsiniz. Nasıl boş kağıdın altına imza atmamanız gerektiğini biliyorsanız E-Devlet şifrenizi de paylaşmamanız gerektiğine dikkat etmelisiniz. E-Devlet şifrenizi bilen herkes sizin adınıza birçok işlem yapabilecek duruma erişir ve kötü amaçlı kullanımda bulunacak kişiler sizleri uğraşmanız gereken sorunlarla birlikte bırakır.

E-Devlet şifrenizi doğum tarihi gibi kolay akla gelebilecek sayılardan oluşturmayınız.

E-Devlet Şifresi ile Gerçekleştirebileceğiniz İşlemler

E-Devlet şifreniz ile hakkınızda açılan davaları, nerede, kim tarafından açıldığını görebilir, trafik cezalarınıza bakabilirsiniz. Adli sicil belgesi alabilir, tüketici olarak şikayetlerinizi bizzat Türkiye Hakem Heyetine bildirebilirsiniz. Şifre sahipleri uygulamayla, adliye koridorlarındaki uzun bekleyişten kurtarıyor. Şifreniz ile giriş yaptıktan sonra araç ve sürücü belgelerinizi sorgulayabilirsiniz, askerlik yoklama ve celp dönem tercihinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca SGK prim ödemeleri gibi birçok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Sistemine Erişebilmek İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.