E-DEVLET ŞİFREMİ UNUTTUM | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

E-DEVLET ŞİFREMİ UNUTTUM

e devlet işlemleri

E-Devlet Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Günümüzde artık insanlar E-Devlet şifrelerini kullanarak kolayca işlerini internet üzerinden yapabilmektedirler. Bu şekilde hem devlet işleri daha kolaylaşmakta hem de insanlar işlerini daha hızlı halledebilmektedirler. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta E-Devlet şifresidir. Çünkü bu şifre olmadan bu hizmetten faydalanılamamaktadır.

Bu hizmetten yararlanabilmek için devletin herkese verdiği bir şifre bulunmaktadır. Tabi burada dikkat edilmesi gereken nokta E-Devlet şifresini unuttum konusu yada şifrenin kaybedilmemesidir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında yeni şifre alımı yapılmalı ve işlemler sistem üzerinden yapılmaya devam edilmelidir. Şifrenin unutulması dışında şifreyi başka birinin öğrenmesi de sıkıntı oluşturmaktadır. Çünkü birçok insan E Devlet sistemi ile önemli işlemlerini halletmekte ve tüm bilgileri bu sistemde kayıtlı bulunmaktadır.

E-Devlet şifremi unuttum diyorsanız PTT şubesine gitmeniz gerekmektedir. PTT şubesine yapmış olduğunuz ‘E-Devlet şifremi unuttum’ başvurusunun işlem ücreti 4 tl olmaktadır. İnternet üzerinden değiştirmiş olduğunuz E-Devlet şifresini unuttuysanız PTT şubesine tekrar başvurmanız gerekmektedir.Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.