BAĞ-KUR SİGORTALILIK BELGESİ | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

BAĞ-KUR SİGORTALILIK BELGESİ

bağ-kur

Sigortalılık Belgesi; sigortaya bağlı olarak çalışan vatandaşların hangi sigortaya dahil olduğunu gösteren bu belgede devlet kurumları, hastaneler vb. işlemlerde sistem üzerinde SSK, BAĞKUR, Emekli sandığı gibi nereye kayıtlı olarak çalıştığımız gözükmektedir. BAĞ-KUR sigortalılık belgesi BAĞ-KUR’ a kayıtlı olunduğunu ve sigortalı olarak çalıştığınızı gösteren belgedir. Devlet memuru olarak çalışan kişiler maaş bordrosu ile  gelirlerini gösterebildikleri için işlemlerini yaparken sıkıntı yaşamamaktadır. BAĞ-KUR’ a bağlı sigortalı olarak çalışan fakat düzenli gelirleri olduğunu ispat etmekte zorlanması nedeniyle bankalardan kredi alma, hastanelerde muayene olurken çeşitli problemlerle karşılaşan çalışanlar için BAĞ-KUR sigortalılık belgesi istenmektedir.

BAĞ-KUR Sigortalılık Belgesi Nasıl Alınır ?

BAĞ-KUR sigortalılık belgesini bulunduğunuz bölgedeki Sosyal Sigortalar Kurumu‘ nun BAĞ-KUR bölümünden alabilirsiniz. 2926 sayılı kanuna göre alınan BAĞ-KUR sigortalılık belgesini isterken de 2926 sayılı kanuna göre sigortalılık belgesi diyerek alabilirsiniz. 2926 Sayılı kanunda bu belge ilgili özellikler açıklanmıştır.

Sosyal Güvenlik Kurumu’ nun birçok işini internet üzerinden yapmaya başlaması ile bu belgeyi Sosyal Güvenlik Kurumunun resmi sitesine giriş yaparak da alabilirsiniz.

BAĞ-KUR Sigortalılık Belgesi Almak İçin TIKLAYINIZ.

 Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.