BAĞ-KUR SİCİL NO | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

BAĞ-KUR SİCİL NO

bağ-kur

Daha önceden BAĞ-KUR sicil no sorgulama işlemi ve buna benzer birçok önemli ve gerekli işlemi gerçekleştirebildiğimiz iki resmi internet sitesi bulunmaktaydı. Bunlar şifreli ve şifresiz sorgulama işlemleri gerçekleştirebildiğimiz resmi sayfalardı. Ancak bu sitelerden şifresiz işlem gerçekleştirebildiğimiz E-SGM resmi internet sayfasının kapatılması nedeni ile artık yalnızca şifreli olarak E-Devlet sistemi üzerinden güvenli bir şekilde işlemlerimizi gerçekleştirebiliyoruz.

E-Devlet sistemi üzerinden BAĞKUR sicil no sorgulama işlemi ve bu işlem gibi birçok önemli işlemi gerçekleştirmek için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifreniz olmadan E-Devlet sistemi üzerinden herhangi bir işlem gerçekleştirebilmeniz mümkün değildir. E-Devlet şifrenizi alabilmek için size en yakın merkez PTT şubesine kimlik bilgilerinizin okunabildiği nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Şifre alma başvurunuzu yaptıktan sonra 2 TL işlem ücreti ödemeniz gereklidir. Ücreti ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Sicil No Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

BAĞ-KUR sicil no sorgulama işleminizi internet üzerinden gerçekleştirebilme kolaylığını sağlamaktadır. E-Devlet BAĞ KUR sicil no öğrenebilmeniz için E-Devlet şifrenize ihtiyaç duyulmaktadır. E-Devlet şifrenizi nereden ve nasıl alabileceğinizi yazımızda detaylı olarak anlatmış bulunmaktayız.

BAĞ-KUR sicil no sorgulama işlemi için ilk olarak yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra açılacak olan sayfa aşağıdaki resimdeki gibidir. Bu sayfada bulunan ve resimde daire içerisine alınarak gösterdiğimiz “Kimliğimi Şimdi Doğrula” kısmına tıklayınız.

4B Tescil Kaydı

Bu bölümden sonra açılacak olan sayfa da aşağıda bulunan resimdeki gibidir. Bu sayfada bulunan ve resimde de size ok işaretleri ile gösterdiğimiz ilgili yerlere sırası ile T.C. kimlik numaranızı ve E-devlet şifrenizi yazınız. Bilgilerinizin doğruluğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Böylelikle E-Devlet sistemi sizi otomatik olarak yönlendirecek ve BAĞ-KUR sicil no öğrenme işleminizi gerçekleştirebileceksiniz.

Kimlik Doğrulama Platformu

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Sicil No Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.