BAĞ-KUR HİZMET DÖKÜMÜ | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

BAĞ-KUR HİZMET DÖKÜMÜ

bağ-kur

BAĞ-KUR hizmet dökümü yapmak artık oldukça kolay bir işlemdir. Çünkü kolayca SGK resmi sitesi sayesinde internet üzerinden BAĞKUR hizmet dökümü yapabilmeniz mümkündür. Bu yazımızda sizlere bu işlemi en kolay ve en kısa sürede nasıl yapabileceğinizi anlatacağız. Detaylı olarak anlatacağımız işlemleri takip edip, işlemleri yaptığınızda Bağ Kur Hizmet dökümü sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

 

Önceden Bağ Kur hizmet dökümü sorgulama işlemi iki resmi site ile yapılabiliyordu. Şifresiz olarak E-SGM resmi sitesi üzerinden ve şifreli olarak E-Devlet sistemi üzerinden yapılabilmekteydi. Ancak E-SGM resmi sitesinin kapatılması nedeni ile artık yalnızca şifreli olarak E-Devlet sistemi üzerinden yapılabilmektedir.

E-Devlet sistemi üzerinden yapılan her işlem için E-Devlet şifresi gerekmektedir. Şifreniz yoksa işlem gerekleştirebilmeniz mümkün değildir. Şifrenizi alabilmek için yapmanız gereken işlem oldukça basittir. Herhangi bir PTT şubesine kimliğini ile birlikte giderek şifre alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Şifre alma işlemi için kimlik bilgileriniz ve 2 TL işlem ücretini ödediğiniz zaman şifrenizi teslim alabilirsiniz.

BAĞ-KUR Hizmet Dökümü Nasıl Yapılır?

BAĞ-KUR hizmet dökümü işlemini tek bir şekilde yapabilirsiniz. E-Devlet şifresi ile bu işlemi nasıl yapacağınızı detaylı bir şekilde anlatalım.

E-Devlet Şifresi BAĞ-KUR Hizmet Dökümü Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

  • BAĞKUR hizmet dökümü alma işleminizi gerçekleştirmek için ilk olarak yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız.
  • Açılacak olan sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.

4

  • Tekrar önünüze bir sayfa açılacaktır. Bu sayfada aşağıda olan resimde olduğu gibidir. Bu ekrandaki ilgili yerlere aşağıdaki resimde de ok işaretleri ile gösterdiğimiz gibi “T.C. Kimlik Numarası” ve “E-Devlet Şifresi” bölümlerini yazınız. Daha sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

Kimlik Doğrulama Platformu

  • Bu adımları takip ederek işleminizi yaptıktan sonra 4B hizmet dökümü işlemini E-Devlet şifresi ile öğrenmiş olursunuz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Hizmet Dökümü İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.