BAĞ-KUR Gün Sorgulama | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

BAĞ-KUR Gün Sorgulama

bağ-kur

BAĞ-KUR gün sorgulama işlemini yaparak BAĞKUR’a tabii olarak çalışan kişiler prim günlerinin toplamını öğrenebilirler. BAĞKUR primleri sağlık hizmetleri, sosyal güvenceler ve emeklilik hesaplama ve emekli maaşı hesaplama konuları açısından büyük önem taşır. Bu primleri yatırmadığınız durumda devletin verdiği hizmetlerden yararlanamayacağınız gibi emeklilik konularında da sıkıntı yaşayacaksınız. Bu yüzden düzenli olarak BAĞ-KUR gün sorgulama işlemini yapmanızı öneririz.

BAĞKUR gün sorgulama işlemini yapmak oldukça basittir. Önceden iki farklı sistem üzerinden yapılabilen bu işlem şimdilerde tek bir portal üzerinden yapılmaya başlanmıştır. Herkesin bildiği ve kolaylıkla kullandığı E-SGM sistemi kişileri yanıltmasından dolayı Sosyal Güvenlik Kurumu’nca değerlendirilmiş ve kapanmasına karar verilmiştir. Bu yüzden artık E-Devlet şifresiyle 4B prim bilgilerinize erişebilirsiniz.

E-Devlet şifresini almak da oldukça kolaydır. İnternet üzerinden alınmadığını hatırlatır, şifre almak için PTT şubesine gitmeniz gerektiğini söylemek isteriz. PTT şubesine gittiğiniz durumda bir başvuruda bulunmanız gerekiyor. Başvuru sonrasında şifrenizi alabilmeniz için de 2 TL ücret ödemelisiniz. Aksi takdirde şifrenizi almanız mümkün değildir. Bu işlemleri bitirdikten sonra şifreniz size teslim edilecektir.

BAĞ-KUR Gün Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu işlemi yapabilmeniz için öncelikle yazının bitiminde sunulmuş olan bağlantı sekmesine tıklayınız. Karşınıza gelecek ekran görseldekinin aynısı olacaktır. Bu sayfada yapmanız gereken işlem de kimliğimi şimdi doğrula butonuna tıklamaktır.

4B Hizmet Bilgisi

Kimlik doğrulamayı gerçekleştirdikten sonra açılacak olan sayfa da aşağıda bulunan resimde olduğu gibidir. Sayfada bulunan boşluklara resimde ok işaretleri ile gösterilmiş ilgili yerlere T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi sırası ile yazınız. Daha sonra bilgilerinizi kontrol edip, doğruluğundan emin olduktan sonra hemen aşağıda bulunan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Buradan BAĞ KUR gün sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

Kimlik Doğrulama Platformu

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Gün Sorgulama İçin TIKLAYINIZ! Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.