BAĞ-KUR EMEKLİLİK MAAŞI SORGULAMA | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

BAĞ-KUR EMEKLİLİK MAAŞI SORGULAMA

emekli maaşı sorgulama

SGK kapsamında olan BAĞ-KUR sorgulama işlemlerinizi internet üzerinden artık şifreli olarak E-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. Arzu ederseniz de E-Devletten BAĞ-KUR emeklilik maaşı sorgulama işlemini yapabiliriz. E-Devlet üzerinden herhangi bir sorgulama işlemi yapmanız için bir E-Devlet şifresi gerekmektedir. Yazının devamında başarılı bir sorgulama işlemi için yapmanız gerekenleri söyleyeceğiz. İşlemleri uyguladığınız takdirde BAĞ-KUR emeklilik maaşı sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Daha önceden BAĞ-KUR emeklilik maaşı sorgulama işlemi ve buna benzer birçok önemli ve gerekli işlemi gerçekleştirebildiğimiz iki resmi internet sitesi bulunmaktaydı. Bunlar şifreli ve şifresiz sorgulama işlemleri gerçekleştirebildiğimiz resmi sayfalardı. Ancak bu sitelerden şifresiz işlem gerçekleştirebildiğimiz E-SGM resmi internet sayfasının kapatılması nedeni ile artık yalnızca şifreli olarak E-Devlet sistemi üzerinden güvenli bir şekilde işlemlerimizi gerçekleştirebiliyoruz.

E-Devlet sistemi üzerinden BAĞ-KUR emeklili maaşı sorgulama işlemi ve bu işlem gibi birçok önemli işlemi gerçekleştirmek için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifreniz olmadan E-Devlet sistemi üzerinden herhangi bir işlem gerçekleştirebilmeniz mümkün değildir. E-Devlet şifrenizi alabilmek için size en yakın merkez PTT şubesine kimlik bilgilerinizin okunabildiği nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Şifre alma başvurunuzu yaptıktan sonra 2 TL işlem ücreti ödemeniz gereklidir. Ücreti ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz.

E-Devlet Şifresiyle BAĞ-KUR Emeklilik Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra işleminizi çok kısa süreler içinde halledebilirsiniz. İlk olarak aşağıda size vermiş olduğumuz internet bağlantı adresine tıklayınız ve talimatlara uyunuz:

  • Açılacak olan sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

4B Emeklilik Aylık Bilgisi

  • Yeni sayfadaki kimlik doğrulama işlemini aşağıdaki resimde olduğu gibi ok işaretleri ile gösterilen alanlara T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazarak yapınız.
  • Bilgilerinizi kontrol edip, doğruluğundan emin olduktan sonra hemen aşağıda bulunan ve resimde de daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

Kimlik Doğrulama Platformu

  • Böylelikle BAĞ-KUR emeklilik maaşı sorgulama işlemini tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Şifresiyle BAĞ-KUR Emeklilik Maaşı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.