BAĞ-KUR DÖKÜMÜ | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

BAĞ-KUR DÖKÜMÜ

bağ-kur

SGK kapsamına giren BAĞ-KUR işlemlerinizi internet üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SGK’nın resmi sitesi üzerinden BAĞ-KUR dökümü işlemini yapabileceğiniz gibi E-Devlet üzerinden E-Devlet şifresiyle yapabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi alabilir BAĞ KUR dökümü ve 22 devlet kapısıyla ilgili sorgulamalarınızı yapabilirsiniz. Yazının devamında BAĞ-KUR dökümü işlemini nasıl yapacağınız hakkında bilgi verilecektir. Verdiğimiz bilgileri uygulayarak ve bağlantı adresine tıklayarak başarılı bir şekilde işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Daha önceden BAĞ KUR dökümü alma işlemi ve buna benzer birçok önemli ve gerekli işlemi gerçekleştirebildiğimiz iki resmi internet sitesi bulunmaktaydı. Bunlar şifreli ve şifresiz sorgulama işlemleri gerçekleştirebildiğimiz resmi sayfalardı. Ancak bu sitelerden şifresiz işlem gerçekleştirebildiğimiz E-SGM resmi internet sayfasının kapatılması nedeni ile artık yalnızca şifreli olarak E-Devlet sistemi üzerinden güvenli bir şekilde işlemlerimizi gerçekleştirebiliyoruz.

E-Devlet sistemi üzerinden BAĞ-KUR dökümü alma işlemi ve bu işlem gibi birçok önemli işlemi gerçekleştirmek için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifreniz olmadan E-Devlet sistemi üzerinden herhangi bir işlem gerçekleştirebilmeniz mümkün değildir. E-Devlet şifrenizi alabilmek için size en yakın merkez PTT şubesine kimlik bilgilerinizin okunabildiği nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Şifre alma başvurunuzu yaptıktan sonra 2 TL işlem ücreti ödemeniz gereklidir. Ücreti ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Dökümü Nasıl Yapılır?

E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra BAĞKUR dökümü işlemini yapmanız sadece dakikalarınızı alacak bir işlemdir. Aşağıdaki internet bağlantı adresine tıklayarak işleme devam ediniz. Tıkladıktan sonra:

  1. Açılacak olan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.
  2. Yeni ekranda ilgili yerlere sırası ile T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazınız.
  3. Bilgilerinizi kontrol edip, doğruluğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.
  4. Böylelikle BAĞKUR dökümü alma işlemini tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Şifrenizle BAĞ-KUR Dökümü İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.