BAĞ-KUR BORÇ SORGULAMA | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

BAĞ-KUR BORÇ SORGULAMA

maaş sorgulama

BAĞ-KUR borç sorgulamanızı E-Devlet şifresi ile yapmanız mümkündür. Daha önceden BAĞ-KUR borç sorgulama işlemi ve buna benzer birçok önemli ve gerekli işlemi gerçekleştirebildiğimiz iki resmi internet sitesi bulunmaktaydı. Bunlar şifreli ve şifresiz sorgulama işlemleri gerçekleştirebildiğimiz resmi sayfalardı. Ancak bu sitelerden şifresiz işlem gerçekleştirebildiğimiz E-SGM resmi internet sayfasının kapatılması nedeni ile artık yalnızca şifreli olarak E-Devlet sistemi üzerinden güvenli bir şekilde işlemlerimizi gerçekleştirebiliyoruz.

E-Devlet sistemi üzerinden BAĞ-KUR borç sorgulama işlemi ve bu işlem gibi birçok önemli işlemi gerçekleştirmek için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifreniz olmadan E-Devlet sistemi üzerinden herhangi bir işlem yapamayacaksınız. Bu yüzden E-Devlet şifresi alabilmeniz adına bir PTT şubesine gitmeniz gerekiyor. E-Devlet şifresi başvurusunda bulunduktan sonra 2 TL olan işlem ücretini ödeyerek E-Devlet şifresine erişim sağlayabilirsiniz. Güvenlik açısından şifrenizi sadece sizin bildiğiniz şekilde değiştirmenizi tavsiye ederiz.

E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Borç Sorgulama

Öncelikle yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Daha sonra açılacak olan sayfada bulunan ve hemen aşağıdaki resimde daire içerisine alarak gösterdiğimiz “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.

4B Borç Durumu

Daha sonra açılacak olan sayfada aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve ok işaretleri ile gösterilmiş olan “T.C. Kimlik Numarası” ve E-Devlet Şifresi” kısımlarını da doldurunuz. Daha sonra aynı sayfada bulunan ve resimde de daire içerisine alarak göstermiş olduğumuz “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

Kimlik Doğrulama Platformu

Bu şekilde 4B borç sorgulama işleminizi E-Devlet şifresi ile başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Borç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.