BAĞ-KUR Borç Ödeme | SGK Hizmet Sorgulama|SSK|Dökümü|E-Devlet|BAĞ-KUR

BAĞ-KUR Borç Ödeme

bağ-kur

SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumları birleştirilmiş ve Sosyal Güvenlik Kurumu adı altında toplanmıştır. Ayrıca çalıştığınız duruma göre bu kurumlardan bir tanesine bağlı olmanız şarttır. Bu kurumlara bağlı olduğunuz durumda devletin sağladığı hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda bu primlerin düzenli ödenmesi sonucunda emekli olunabilmekte ve maaş alınmaktadır. Bu primlerin ödenmemesi durumunda bu hizmetlerin kesintisi söz konusu olduğu için sıkıntı çekebilirsiniz. Bu yüzden prim ödemelerini aksatmamanız gerekmektedir. Daha önce prim borcu için kurumlara gidilmesi gerekirken artık işlemlerinizi kredi kartı ile internet üzerinden de yapabilirsiniz. Bu yazımızda size BAĞ-KUR borç ödeme işlemlerinizi nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Bu sorgulama işlemini yalnızca E-Devlet üzerinden E-Devlet şifresi ile yapabilmekteyiz. Şifresiz işlem gerçekleştirebildiğimiz resmi site kısa bir süre önce kapatılmıştı. E-SGM portalının kapatılması nedeniyle artık sadece E-Devlet portalı sayesinde şifreli bir biçimde yapılmaktadır. E-Devlet portalı sayesinde işlem yapabilmek için bir E-Devlet şifresinin olması gerekmektedir. Şifrenizi alabilmek için bir PTT şubesine giderek kimlik bilgileriniz ve 2 TL işlem ücreti karşılığında şifrenizi alabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden BAĞ-KUR Borç Ödeme Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet portalı üzerinden BAĞKUR borç ödeme işlemini yapmak oldukça basittir. Bu sayfaya direkt olarak yönlenebilmeniz açısından sizlere bir BAĞKUR linki sunduk. Bu linke tıkladığınız durumda açılacak olan ekranda yapmanız gereken ilk işlem “Kimliğimi Şimdi Doğrula” olacaktır.

4B Borç Durumu

Bu sayfadan sonra açılacak olan kimlik doğrulama sayfası aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Kimlik doğrulama işlemi için sayfada sizden istenen bölümleri aşağıdaki resimde ok işaretleri ile gösterdik. T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi sırası ile bu alanlara yazınız. Daha sonra hemen alt tarafta bulunan ve resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız BAĞ-KUR borç ödemenizi yapınız.

Kimlik Doğrulama Platformu

E-Devlet Sistemi Üzerinden BAĞ-KUR Borç Ödeme Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.